Tieto časti kúpeľne MUSÍTE dezinfikovať, ale skoro všetci na ne zabúdate

Kúpeľne | 09.04.2019

Ktoré časti kúpeľne určite musíte dezinfikovať?

Aj keď chodíme do kúpeľne preto, aby sme sa očistili a zaručili čistotu aj v celej domácnosti, práve táto miestnosť sa môže stať zdrojom nákazy či nečistôt, ktoré nevedomky roznášame ďalej. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ktoré plochy v kúpeľni by ste pravidelne mali dezinfikovať?

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

Do ktorej miestnosti zamierite po príchode domov najprv? Áno, do kúpeľne. A než sa vám podarí umyť si dôkladne ruky, dotknete sa mnohých povrchov, na ktorých môže ostať nielen špina, ale aj neželené baktérie či vírusy! Ktoré plochy to sú?

 

Nebude zložité identifikovať ich

Medzi prvé patria kľučky na dverách, hneď za nimi sa umiestňujú vypínače, nasleduje vodovodná batéria. A ak používate tuhé mydlo na ruky, aj na ňom ostávajú a bujnejú rôzne druhy baktérií a vírusov, hlavne ak mydlo po použití nedostatočne opláchnete alebo ho správne neskladujete.

Ostatní práve čítajú: Mreža v kuchyni: To je nápad, ktorý sa vám zapáči!

Možno vás prekvapíme, ale tretím zdrojom rôznych nečistôt vrátane plesní sú uteráky na ruky. Meniť by ste ich mali denne alebo vždy, ak ostanú mokré, vlhké alebo viditeľne znečistené - čo sa môže stať veľmi rýchlo, ak ich používa viacero osôb (napríklad keď k vám príde návšteva) alebo v domácnosti s menšími deťmi.

Ostatní práve čítajú: Na toto pri pracovných plochách v kuchyni nikdy nezabudnite!

Už spomínané plochy by ste mali dezinfikovať a čistiť pravidelne, pokojne aj denne, a ak je práve niektorý z členov domácnosti chorý, môžete túto činnosť robiť aj viackrát denne. Pravidelné čistenie si zaslúžia aj zubné kefky, spôsobov je viacero.

 

Okrem ich pravidelnej výmeny by ste ich mali umiestniť na takom mieste, kam bežne nestrieka voda pri umývaní rúk a kde môžu správne uschnúť. Dezinfekciu zubných kefiek môžete robiť ponorením do ústnej vody alebo efektívnejšie, zariadením s použitím UV žiarenia alebo ozónu.

Ostatní práve čítajú: FOTOINŠPIRÁCIA: Nekonvenčné stojany na víno

Čo ešte dezinfikovať?

Rozhodne plochy okolo toalety ak ju máte umiestnenú priamo v kúpeľni. Platí tiež zásada, že pred spláchnutím by ste mali wc zakryť, inak pri každom splachovaní kontaminujete celé okolie drobnými kvapkami z toalety. Zabúdať by ste nemali ani na wc kefu a jej držiak!

 

Domáci miláčik

Psí či iný domáci miláčik, ktorý pravidelne používa kúpeľňu, kladie nároky na častejšiu dezinfekciu. Ak ho umývate vo vani či v sprchovom kúte, po kúpeli by ste mali siahnuť aj po dezinfekcii. Platí to aj pre okolie zvieracej toalety, ak je umiestnená v kúpeľni.

Ostatní práve čítajú: Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

Ak máte kúpeľňu dokonale čistú, môžete sa venovať dekoráciám. Inšpirujte sa v našej GALÉRII!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia