Kúpeľňa: Ktoré veci zostali IN aj v roku 2019? Ani za nič ich nemeňte!

Kúpeľne | 12.04.2019

Nie vždy je nutné prerábať kompletne celú kúpeľňu, hlavne ak vám slúži tak, ako má. Napriek tomu môžete zatúžiť po menšej či väčšej zmene, ktorá vnesie do tohto pomerne malého priestoru nové trendy. A ktoré to v tomto roku sú?

Novú energiu do svojej kúpeľne vnesiete menšími i väčšími zmenami podľa vašej aktuálnej nálady i potrieb. Zamerať sa môžete na úpravu jednej zóny, na doplnenie či výmenu nábytku v miestnosti, alebo rôznych doplnkov - od tých jednoduchých až po náročnejšie, napríklad osvetlenia.

Prečítajte si aj: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

A čo je IN aj túto sezónu?

Kontrast - jednoznačne je ním kontrast na väčších i menších plochách, napríklad na stene okolo kúpeľňového zrkadla. Na túto plochu by ste rozhodne nemali zabúdať, môžete ju totiž presunúť do centra pozornosti. Vyplatí sa to, pretože na ňu možno aplikovať aj väčšie a výraznejšie vzory.

 

Neutrálne farebné palety

Nebudeme vás presviedčať, že musí ísť o jednu jedinú farbu či o dva navzájom ladiace odtiene. Uvažovali ste niekedy nad odtieňmi šedej, sivej, béžovej alebo zelenej? Nebojte sa farieb - na každej povrchovej úprave totiž vyznie vami zvolená farba inak.

Prečítajte si aj: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Ak chcete vytvoriť dojem luxusnej a drahej kúpeľne, k aktuálnym trendom patrí lesklá čierna. Voľte materiály so sýtou povrchovou úpravou a dopĺňajte ich vzácnymi kovmi.

Prečítajte si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Zvýraznite batérie, sprchové hlavice, jednoducho, všetky kovové súčasti kúpeľne. Vytvorte kontrast s inšpiráciou v industriálnom štýle. Mimoriadne zaujímavo pôsobia tieto povrchové úpravy v matnom čiernom prevedení.

 

Jedným zo zaujímavých trendov je umiestňovanie umývadiel pod okno. Podobné rozloženie neraz poznáme z kuchýň, kde sa umiestňujú drezy pod okná. V tomto prípade je odmenou namiesto pohľadu do zrkadla (decentne umiestneného bokom či v menšom rozmere) výhľad z okna.

Prečítajte si aj: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Ak riešite viac než len kúpeľňu, môžete v nadväznosti na túto miestnosť odskúšať otvorený koncept celého priestoru, teda priame prepojenie spálne s kúpeľňou, podobne ako sa to v uplynulých rokoch stalo trendom pri obývačkách a kuchyniach.

Prečítajte si aj: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Na oddelenie využite priehľadné materiály, akými sú bezpečnostné sklo alebo vizuálne predelenie v podobe paravánu či posuvného panelu.

 

Miesto pre umenie

Umiestniť obraz či iný umelecký objekt do kúpeľne? Znie to možno výstredne, kde inde ale môže naplno vyniknúť, ako práve v tejto malej miestnosti plnej svetla a odrazov zrkadiel či lesklých plôch? Určite to zvážte, umenie je totiž originálnym výrazovým prostriedkom.

Kúpeľňové trendy a inšpirácie pre rok 2019 nájdete v našej GALÉRII!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia