Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

Kúpeľne | 15.04.2019

Väčšina z vás má toaletu spojenú so záchodom, pretože čarovať s metrami štvorcovými je niekedy úloha hodná kráľa Šalamúna. WC ale do kúpeľne nepatrí!

Máte ho v kúpeľni alebo ste mu vyčlenili samostatnú miestnosť? Čo je vhodnejšie a prečo mnohí odborníci odporúčajú umiestňovať toaletu do stavebne oddeleného priestoru? Poďme sa spolu pozrieť na najvhodnejšie miesto pre váš záchod!

Ostatní práve čítajú: TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

Je to skutočne veľká dilema. Umiestniť záchod do kúpeľne a mať tak všetky zariadenia pekne pokope v jednej miestnosti alebo ich radšej umiestniť oddelene, do samostatných izieb? Odpoveď nie je jednoznačná, zvážiť musíte najmä svoje priestorové možnosti.

 

Preč s ním!

Ak máte možnosť, mali by ste toaletu umiestniť v samostatnom priestore. Je to vhodné napríklad z toho dôvodu, že kým jeden z členov domácnosti používa toaletu, ostatní môžu používať kúpeľňu. Samozrejme, je vhodné, ak do miestnosti s toaletou umiestníte malé umývadlo slúžiace na bezprostrednú hygienu rúk.

Ostatní práve čítajú: Nezapratávajte obývačku hlúposťami: Sú len 2 veci, ktoré by v nej mali byť

Fúúúj

Druhým z dôvodov prečo by WC malo byť mimo kúpeľňu, je práve hygienické hľadisko. Každým spláchnutím zariadenia sa do priestoru dostávajú tisícky mikrokvapiek plných rôznych baktérií a vírusov priamo z vašej toalety.

Ostatní práve čítajú: Chcete byť doma šťastní? Odblokujte v byte energiu pomocou týchto feng šuej trikov

Pravidlom by malo byť sklopenie poklopu pred každým spláchnutím, napriek tomu výskumy ukazujú, že ak je toaleta priamo v kúpeľni, dokáže kontaminovať priestor až do vzdialenosti niekoľkých metrov - čiže napríklad aj vaše zubné kefky na poličke pri umývadle.

 

Jedným z riešení, ak vám to priestorové možnosti umožnia, je stavebné oddelenie toalety priamo v kúpeľni, čiže umiestnenie WC za zástenu, nemusí byť v plnej výške, postačí napríklad 120 - 150 centimetrová výška. Tento samostatný priestor by ste mali čo najčastejšie dezinfikovať a udržiavať v prísnej čistote.

Ostatní práve čítajú: Jednofarebné steny sú OUT! Obložte ich týmito 3 vychytávkami a máte vyhraté

Naplánujte vetranie

V prípade toalety nechceme, aby sa nepríjemné pachy dostávali do zvyšku domácnosti, alebo aby dlhé hodiny ostávali v malej miestnosti. Platí to aj pre kúpeľňu, v nej však vetráme predovšetkým preto, aby sa zbytočne neusadzovala vlhkosť a nedošlo k premnoženiu nebezpečných baktérií alebo plesní - nielen na povrchoch, ale aj v textíliách.

 

Ak teda umiestňujete toaletu práve do kúpeľne, premyslite, naplánujte a investujte do efektívneho a dostatočného vetracieho systému, ktorý bude spĺňať všetky funkcie.

Porovnajte v našej GALÉRII, ktoré kúpeľne sú krajšie - so spojeným alebo s oddeleným záchodom?

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia