Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Kúpeľne | 17.04.2019

Táto sezóna bude skutočne štýlová. Ak ste sa rozhodli potešiť sa novou kúpeľňou, máte rozhodne z čoho vyberať. V akých tónoch sa budú niesť?

Sofistikované farebné kombinácie, ktoré dodajú tejto dôležitej miestnosti nádych luxusu by ste mali preniesť aj do svojho domova. Všetci sme už počuli, že farbou tohto roka bude jednoznačne odtieň nazvaný „living coral".

Pozrite si aj: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Ide o veľmi príjemný, teplý a živý odtieň, ktorý bude dominovať aj v interiéroch. Ak ste však neplánovali výrazné či sýte farby do svojej kúpeľne, radi vám predstavíme decentnejšie tóny, s ktorými premeníte svoju kúpeľňu na nadčasové miesto.

 

Kontrasty, kontrasty a znova kontrasty

Zaujímavým trendom tohto roka je využívanie kontrastov. Môžete ich zakomponovať do dizajnu každej miestnosti v byte a platí to aj pre kúpeľňu. Dôležité však je, že kontrasty nemusia byť iba farebné.

Pozrite si aj: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

Kontrasty voľte aj v materiáloch a v ich spracovaní, čo vám umožní zvoliť jemnejšie farebné kombinácie, ktoré zaujmú aj na druhý pohľad.

Pozrite si aj: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

Takže žiadne prvoplánové nápady. Najprv voľte materiály, následne farby a odtiene, ktoré budú spolu ladiť na prvý pohľad, oko však neunudia a pri druhom pohľade prekvapia. Prím bude hrať vizuálna čistota a návrat k prírodným materiálom a k prirodzeným farbám.

 

Stále bude obľúbená typická reprezentantka čistoty a jednoduchosti - teda biela vo všetkých jej podobách. Vynikne na povrchoch, ktoré po finálnej úprave budú vyzerať tak povediac surovo, tento drsný vzhľad vytvorí zaujímavý kontrast voči hladkým povrchom, napríklad na stenách.

Pozrite si aj: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Sýte matné čierne plochy alebo bridlicové povrchy v tmavých odtieňoch sú tým správnym rozhodnutím do priestorovo väčších kúpeľní, k nim môžete zdôrazniť všetky kovové časti od úchytiek cez batérie až po vodovodné rúry či kúrenie - voľte nie v typickej nerezovej, striebornej alebo nenápadnej bielej farbe, ale naopak v odtieňoch mosadze alebo bronzu.

Pozrite si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Inšpirované drevom

Povrchy imitujúce drevo alebo priamo drevené plochy budú príjemnou voľbou. Drevo môžete použiť na dvierka kúpeľňového nábytku, na dosky okolo umývadiel alebo aj priamo na steny.

 

Druhou možnosťou sú drevené podlahy alebo podlahy v drevenom vzhľade, tento materiál totiž vizuálne dodáva teplo aj v prípade, že ste nezvolili teplý odtieň.

Práve výber prírodných materiálov zabráni príliš strohému dojmu z vašej kúpeľne a umožní vám zariadiť ju jednoducho, prakticky a striedmo.

Pozrite si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Náš tip: Pridávajte minimum doplnkov a textílií, nemali by priestor vizuálne narúšať.

Skutočne štýlovými kúpeľňami sa môžete inšpirovať v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia