Zabudnite na obkladačky v kúpeľni: Dajte si tam TOTO (vlhkosť vôbec neprekáža)

Kúpeľne | 21.05.2019

Prešli ste už hádam všetky obchody a nenašli ste „tie" správne obkladačky do kúpeľne? To nie je žiadny problém, máme pre vás riešenie!

Ak sa vaša predstava nestretáva s ponukou v obchodoch, poobzerajte sa po iných materiáloch. Čo tak skúsiť tapety? Nájdete medzi nimi množstvo vzorov, s ktorými vyčaríte jedinečnú kúpeľňu. Ktoré sú vhodné do vlhkého prostredia?

Pozrite si aj: Okno od podlahy až po strop: Krásny výhľad a veľa slnka. Ale, aké má nevýhody?

Vinylové

Odborníci odporúčajú tapetu s vinylovým povrchom, ktorá je odolná voči vode. V prípade potreby ju môžete dokonca umyť. Pri dotyku cítite pod rukou akoby pogumovaný alebo lakovaný povrch. Tapete vlhkosť neprekáža, nesmie však absorbovať priveľa vody.

 

Pre zvýšenie ochrany ju môžete ošetriť vrstvou vodoodpudivého laku. Pred lepením tapety aplikujte na stenu základný náter proti plesniam a po jeho vyschnutí lepidlo. Znížite riziko, že za tapetou sa nakumuluje vlhkosť. 

Pozrite si aj: Na návšteve v prepychovom sídle najbohatšej dynastie vo Florencii (VIDEO)

Sklovláknité

Tapeta sa vyrába z bezalkalickej sklenenej priadze a vydrží toho naozaj veľa, takže jej neprekáža vlhkosť ani teplo v kúpeľni. Je paropriepustná a môžete ju umývať. Tapety sú dekoratívne, s plastickým vzorom. Dostupné sú prevažne v bielej farbe.

Pozrite si aj: Kam sa uchýli kráľovná, keď je unavená životom a túži po súkromí? (FOTO)

Majú totiž jednu unikátnu vlastnosť - môžete ich natierať disperznou farbou. A to opakovane, dokonca až desaťkrát. Ideálne riešenie pre nerozhodných, však? Pri inštalovaní tapety musíte natrieť špeciálnym lepidlom nielen stenu, ale aj samotnú tapetu.

 

Kde môžete umiestniť tapetu v kúpeľni?

Tapetu môžete nalepiť takmer kdekoľvek, okrem priestoru sprchy, aby neprichádzala do priameho kontaktu s vodou. No, ak sa vo vani len kúpete, bez obáv ju môžete nalepiť na stenu. Predtým sa presvedčte, že stena je hladká, aby bol výsledok čo najkrajší.

Pozrite si aj: Takto to dopadne, keď si byt zariaďuje muž sám... bez ženy!

Dôležité je precízne lepenie jednotlivých kusov, aby vzory pekne nadväzovali a na tapete neostávali vzduchové bubliny. Používajte kusy z jednej série, získate záruku totožného odtieňa.

Pozrite si aj: Notre-Dame: Vstane opäť z popola? (VIDEO)

Vybrali ste si?

Je ťažké predstaviť si, ako bude pôsobiť zvolená tapeta na stene v kúpeľni. Preto skôr, než nakúpite, vypýtajte si vzorku. Ak objednávate tapetu online, tiež si objednajte len vzorku. Budete mať jasnú predstavu o tom, ako bude pôsobiť vo vašej kúpeľni pri konkrétnom osvetlení a ladiť so zariadením. S tapetou je to totiž rovnaké ako s obkladom, s vybraným vzorom budete musieť žiť niekoľko rokov.

 

Rôzne motívy

Každý si vyberie, pretože motívy na tapetách sú rôznorodé. Záleží na vás, či chcete prírodné motívy - kameň, drevo, tehlu, geometrické, alebo kvetinové. Pri lepení vzorovaných tapiet sa sústreďte. Pre dokonalý výsledok je dôležité, aby vzor nadväzoval.

Pozrite si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

O tom ako postupovať, vás informuje „raport" na tapete, ktorý udáva, ako často sa vzor opakuje a tiež smer, akým pri lepení postupovať. Číselný údaj určuje, aké dlhé pásy tapety si musíte nastrihať, aby ste vzor „trafili".

O dokonalosti tapetey v interiéri a o variabilite vzorov sa presvedčíte v našej GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia