Takto znížite vlhkosť v kúpeľni rýchlo a účinne

Kúpeľne | 18.06.2019

Vlhkosť v kúpeľni je síce prirodzená, ale ani zďaleka nie dobrá. Môže byť totiž štartérom nechcených plesní...

Niekedy sa stačí len osprchovať alebo si napustiť vaňu plnú pohody v podobe horúcej vody, soli a arómy a v kúpeľni sa uhniezdi vlhkosť. Lenže zarosené zrkadlá nie sú jediný problém vlhkej kúpeľne. Vlhkosť sa totiž prejavuje aj neviditeľne. Plesňami za zrkadlom, v špárach, zhoršeným dýchaním, a preto je potrebné vedieť, ako jej hladinu znížiť.

Pozrite si aj: Je pre vás lepšia sprcha alebo vaňa? Poznáme odpoveď!

Zvoľte správnu hladinu

Vlhkosť vzduchu by sa mala ideálne pohybovať v rozmedzí 40 - 60 %. Na to sa oplatí mať aj napríklad vlhkomer, aby ste vedeli odmerať, ako na tom je vaša kúpeľňa. Pretože ak viete, na čom ste, tak sa môžete hneď pustiť do riešenia vzniknutej situácie.

 

Prečistite ventilátor

Je to veľmi rýchle a spoľahlivé riešenie, ako sa popasovať s vlhkosťou. Ventilátor dokáže veľmi efektívne vytiahnuť vlhkosť z priestoru, ale iba vtedy, ak nie je zanesený. Preto ho pravidelne ometajte aspoň raz týždenne, aby neboli prieduchy zapchaté prachom. Mnoho ľudí na to zabúda, a potom im domov zbytočne vlhne.

Pozrite si aj: Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

Uteráky sušte mimo

Po osušení sa v uteráku dokážu naskladať doslova litre vody. Nehovoriac o tom, ak ste sa umyli dvaja. Takto nechávate v priestore veľmi veľa vody, ktorá sa prakticky nemá kde stratiť, a tak ostáva v miestnosti. To spôsobuje problémy s vlhkosťou. Je vhodné mať pre takéto prípady sušič mimo kúpeľne, ideálne mimo interiér.

Pozrite si aj: Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Vyhrievané zrkadlo

Je to riešenie nielen do automobilov, ale aj do vlhkých kúpeľní. Má dva účinky. Po prvé sa budete môcť do zrkadla pozrieť okamžite po kúpaní, keďže nebude zarosené a po druhé, zvýšením teploty sa zníži vlhkosť. Nezabudnite však na to najdôležitejšie, správne vetranie. Pretože aj teplý vzduch je potrebné spolu s parou dostať von.

 

Skúste vhodné omietky

Jednou z možností ako napomôcť tej správnej klíme v kúpeľni je aj renovácia a výber správnej omietky. Ak stavíte na 2,5-centimetrové omietky na vápennej báze, veľmi dobre budete vedieť pracovať s vlhkosťou. Takéto omietky vlhkosť v prípade zvýšenia nasávajú a pri suchom vzduchu ich po častiach uvoľňujú. Tak dokážu zabezpečiť priaznivú klímu aj vo vlhkejšom prostredí.

Vlhkosť sme odstránili, teraz si pozrite v našej GALÉRII, ako zariadiť kúpeľňu, aby bola božská!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia