Ak máte radi prírodu, toto neprežijete! Inšpirujte sa kúpeľňami, ktoré dýchajú zeleňou

Kúpeľne | 10.07.2019

Nemusíte sa odsťahovať do lesa, aby ste žili v súlade s prírodou. S našimi inšpiráciami sa vám to podarí aj v kúpeľni.

Milujete prírodu? Nikde nevynikne príjemnejšie než v prostredí, kde vám každý deň na pokožku dopadajú kvapky vody. Kúpeľňa môže byť sterilným prostredím neosobného chladu alebo miestom, kde si spravíte atmosféru dažďového pralesa aj na treťom poschodí paneláku. Stačí chytiť ten správny kumšt.

Ostatní práve čítajú: 8 dôvodov, pre ktoré si nesmiete nechať ujsť júlové číslo časopisu Lepšie Bývanie

Zelená do kúpeľne jednoznačne patrí

Nie je bežná, ale mala by byť žiadaná. Zelená farba v kúpeľni je presne tým odtieňom, ktorý sa vymyká bežnému konceptu. Lenže presne to, čo nie je bežné, nie je ani tuctové, a preto má svoju podmanivú atmosféru. A zeleň k vode dokonale patrí.

 

Čím väčšia, tým lepšia

Palmy a veľké kvety sú obvykle doménou obývačiek a predsiení, ale prečo si takýto veľkorozmerný kvet nezabezpečiť aj do kúpeľne? Ak máte priestrannú kúpeľňu, nemyslite len na to, aká veľká vaňa sa do nej bude hodiť. Živá rastlina rozkonárená zeleňou nad veľkou časťou priestoru bude zlatou bodkou kúpeľne, ktorá spečatí dobrý dojem a vytvorí exotickú atmosféru.

Ostatní práve čítajú: Toto je horoskop na celý život! Čo vám hviezdy nadelili do vienka v otázke bývania?

Lesklá zelená

Inšpirácia v tomto prípade pochádza z lesklých kachličiek v zelenej farbe, ktoré pôsobia výborne vo vintage zariadenej kúpeľni. Majú v sebe niečo z kráľovských a šľachtických stavieb z minulých storočí. Aj takto si môžete príchuť minulých dôb preniesť do súčasnosti. Mimochodom, už v minulosti vedeli, ako dobre je v zelenej a nie v čisto bielej kúpeľni.

Ostatní práve čítajú: Ak bude VODNÁROVI doma chýbať toto, utečie vám preč!

Priestor na drobnejšie kvety

Vytvorte ho na viacerých miestach. Nie každá polička musí byť vyplnená hygienickými potrebami. Medzi dvoma umývadlami alebo na okraji vane sa priam pýta priestor na zelené oživenie. Pri rannom sprchovaní vás ako prvé poteší pohľad na pravú zeleň.

 

Razom sa tak pocitovo ocitnete v exotickej kúpeľni, akými sa hrdia najdrahšie rezorty na okrajoch dažďového pralesa. Presne sem sa prenesiete prvým otočením kohútika, a pritom budete stále doma.

Ostatní práve čítajú: Popustite uzdu fantázii. Pošlite deti k babičke a vymaľujte im izbu

Nebojte sa pridať na farebnosti

Inšpirovať sa môžete nielen jedným odtieňom zelenej, ale napríklad aj mozaikou v marockom štýle, kde použijete viac zelených odtieňov. Táto farba totiž patrí k jednej z mála, ktorá vytvára prakticky nekonečné možnosti rôznej farebnej intenzity. Stačí sa pozrieť na pestrofarebnosť zeleného lesa. Ideálna voľba na drobné kachličky v podobe obkladačiek.

Dosť bolo slov, musíte to vidieť na vlastné oči v našej GALÉRII. Až 38 ďalších inšpirácií nájdete aj vo VIDEU.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia