Aj vy máte dilemu, kam zavesiť uteráky v kúpeľni? Skúste týchto 5 miest

Kúpeľne | 01.08.2019

Riešiť, kam zavesiť uteráky v kúpeľni, sa vám môže zdať zbytočné, ale nájsť pre ne vhodné miesto skutočne nie je jednoduché.

Na tomto detaile naozaj záleží, pretože ovplyvňuje estetiku, funkčnosť a úroveň komfortu kúpeľne. Nájdenie najlepšieho miesta pre uteráky radšej nepodceňujte.

Prečítajte si aj: Táto vec je symbol domova, ale čoraz viac sa z našich bytov vytráca!

Rôzne podoby stojana

Kam teda s uterákmi? Formy stojana na uteráky môžu byť rôzne. Uteráky môžete vešať na háčiky, prevesiť cez tyč alebo kruh. Jednotlivé kúsky sa snažte dizajnovo zladiť so štýlom kúpeľne. Obľúbeným a odolným materiálom je kov či už v podobe nerezu, alebo v rustikálnejšom medenom vyhotovení. Do prírodnejšie ladených kúpeľní môžete použiť drevené stojany.

 

Suché a teplé

Kúpeľňa je miesto so zvýšenou vlhkosťou a najviac stúpne práve po sprchovaní alebo po kúpeli. Existuje ideálnejšie miesto na vznik plesní? Asi nie. Čisté uteráky preto odkladajte do inej miestnosti a v kúpeľni si nechajte len tie, ktoré práve používate.

Prečítajte si aj: Našli sme 5 super pomôcok, ktoré vám spríjemnia čas na záhrade či na balkóne

Dôležité je, aby uteráky po použití dôkladne vyschli. Na tento účel poslúžia držiaky alebo stojany, na ktoré ich môžete celé rozprestrieť. Schnutie uterákov výrazne urýchli rebríkový radiátor.

Prečítajte si aj: Túžite po luxuse a originalite v byte, ALE za pár centov? Dá sa to!

V blízkosti sprchy

Uteráky je praktické umiestniť do blízkosti sprchy alebo vane, aby ste sa mohli po ne pohodlne natiahnuť. Vzdialenosť má byť čo najmenšia, aby ste minimalizovali riziko úrazu, ale tiež preto, že po vystúpení z teplého kúpeľa alebo prúdu vody je pocit chladu posledné, po čom túžite. Do úvahy berte smer, akým sa otvárajú dvere sprchovacieho kúta, aby nič nebránilo rýchlemu natiahnutiu sa po uterák.

 

Priamo na sprche, vani alebo umývadle

Držiak uteráka nemusíte osadiť iba na stenu, ale môže byť priamo na dverách sprchovacieho kúta. Kým sa dosprchujete, vzniknuté teplo ho cez sklo príjemne nahreje. Rovnakú stratégiu môžete využiť pri vani a umývadle. Dostatočný priestor poskytujú i kúpeľňové dvere alebo skrinky, ale aj priestor pod okenným parapetom, kde môžete držiak namontovať a uteráky rozprestrieť.

Prečítajte si aj: Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

Samostatné stojany na uteráky

Ak máte priestrannú kúpeľňu, môžete si zadovážiť samostatný stojan na uteráky. Vyhnete sa tak vŕtaniu do obkladov a získate mobilný sušiak, ktorý bez námahy presuniete na miesto, kde práve uteráky potrebujete.

 

Na väčší stojan sa zmestí aj niekoľko uterákov naraz. A vôbec nemusíte kupovať drahé dizajnové kúsky. Na tento účel môžete využiť napríklad starý rebrík alebo drevené násady na náradie, ktoré upevníte o stenu. A výborne vám poslúži aj nepoužívaná stolička s vysokým operadlom...

Pre lepšiu predstavu nahliadnite do našej GALÉRIE. Nájdete tam najlepšie tipy, ako skladovať uteráky!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia