Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

Kúpeľne | 07.08.2019

Obyvatelia klasických panelákových bytov majú s touto súčasťou kúpeľne alebo toalety svoje vlastné skúsenosti...

Najčastejšie „zdobia" toalety, mnohí ich však majú aj v kúpeľni. Ako skutočne vkusne a nenápadne vyriešiť revízne dvierka do stúpačiek? Možností je viacero, preto sme si istí, že aj vy nájdete ideálne riešenie pre vaše bývanie!

Ostatní práve čítajú: Hygge: Robte tieto veci a budete žiť šťastne ako Dáni

Už ste nad nimi premýšľali? Áno, musia byť prístupné, napriek tomu by vám kúpeľňu či toaletu nemuseli špatiť. Zatiaľ čo v minulosti bol problém vymeniť pôvodné dvierka i dosku za esteticky prijateľnejšie verzie, dnes už máte na výber z mnohých možností. Jednou z nich je zladenie s obkladom celej miestnosti.

 

Revízne dvierka musíte mať prístupné, zvyčajne sa otvárajú len niekoľkokrát ročne. Keďže sa za nimi nachádzajú nielen merače, ale aj vypínače, je vhodné, ak sú prístupné rýchlo a bez problémov. Myslite na to, ak plánujete do blízkosti dvierok umiestniť nábytok. Ak bude nejaká skrinka čiastočne zakrývať vstup, bude nutné ju zakaždým presúvať. Nezabúdajte tiež na vhodné osvetlenie tohto priestoru.

Ostatní práve čítajú: Malý bytík mladého muža s kopou záujmov

Ako ich „zamaskovať"?

Najlacnejším riešením je výber plastových alebo drevených dvierok. Kúpiť dostanete viacero dizajnov, môžete si ich dať spraviť aj na mieru. Nezabúdajte, že ich pôvodné rozmery mali svoj zmysel hlavne kvôli nevyhnutým výmenám meračov alebo prípadným opravám pi poruchách. Plastové dvierka alebo ich drevená verzia môžu pekne zapadnúť do jednoduchého interiéru s podobnými prvkami.

Ostatní práve čítajú: Augustové číslo časopisu Lepšie Bývanie je vonku! Získajte s ním poukážku na nákup doplnkov a nábytku!

Vytvorte celú stenu

Napríklad pomocou sadrokartónu. Samotný vstup do stúpačiek takto nenápadne zakryjete, stačí odňať jeden z panelov. Sadrokartón osadíme na konštrukciu, panel, ktorý potrebujeme odnímať pripevníme na rám pomocou magnetov, ostatné panely napevno. Nevýhodou v tomto prípade môže byť vyššia hmotnosť platne a tiež nutnosť manipulácie v malom priestore.

 

K ďalším riešeniam, ktoré volia niektorí majitelia, sú roletové systémy. Stúpačky, prípadne ďalší priestor v podobe políc s chemikáliami alebo s toaletným papierom umiestnite za vysúvaciu roletu. Môže ísť o pomerne netradičné riešenie, ktoré však dobre zapadne do netypicky poskladaného interiéru - istou nevýhodou tu môže byť bubon v hornej časti, do ktorého sa roleta navíja.

Ostatní práve čítajú: Rýchle a praktické dekorácie na vynovenie spálne

A čo dvierka zamaskované pod obkladom?

Áno. Toto riešenie by ste mali hľadať, ak chcete mať kúpeľňu či toaletu bez optického narušenia stúpačkami. Realizácia je v zásade jednoduchá. Do otvoru sa umiestni hliníkový rám s poťahovacími pántmi a s dvierkami, ktoré sú dokončené pomocou nalepenia obkladov ladiacich so zvyškom miestnosti. Na prvý pohľad potom vstup do stúpačiek nie je vôbec zrejmý.

Inšpirujte sa štýlovými kúpeľňami bez do očí bijúcich stúpačiek v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia