Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Kúpeľne | 05.09.2019

Kúpeľňa. To je miestnosť, kde nám ako prvé udrie do očí umývadlo, zrkadlo, sprchový kút alebo vaňa. Vyskúšajte si moderné doplnky, ktoré kúpeľňu spravia inou ako doteraz.

Eklektický nádych

Eklektický štýl je magickou kolážou rôznych prístupov k zariaďovaniu. Jeho poznávacím znamením je hlavne miešanie rôznych štýlov, ktoré by ste ani nepovedali, že sa k sebe hodia. Preto je eklektický štýl to pravé orechové, nakoľko aj z bežnej kúpeľne spraví niečo neštandardné.

Pozrite si aj: Neuveriteľné! 90. roky sú späť: Ako sa to odzrkadlí vo vašom interiéri?

Miešajú sa rôznorodé farby aj v nečakaných kombináciách, prelína sa staré s novým, nesmie chýbať humor a vlastnoručný nábytok je perličkou tohto štýlu. Kúpeľňu si tak pretvoríte dokonale podľa seba.

 

Svetlo a maľba

Biele kúpeľne? To je taký štandard, ktorému sa už neoplatí dávať druhú šancu. Skúste to inak. Kúpeľňa so super lákavými vzormi, napríklad s oceánskou modrou, ktorá pripomenie spenené dovolenkové more môže byť podfarbená dekoračným osvetlením. V tom momente už nemáte bežnú panelákovú kúpeľňu, ale luxusné kúpele a nezáleží, či máte veľký dom, alebo bývate na piatom poschodí bežného paneláku na sídlisku.

Pozrite si aj: Parížanky sú najkrajšie na svete: Zariaďte si byt v noblesnom parížskom štýle

Zemitá kúpeľňa

Je to riešenie skôr do väčších kúpeľní, ale oplatí sa. Zemité farby zrelaxujú dušu človeka do pár minút. Zemité farby od podlahy až po strop, plus drevené doplnky a kúpeľňa je stvorená na príjemné trávenie času. Nemalým bonusom sú aj zelené rastliny. Tie môžete do kúpeľne pre lepší pocit pohody angažovať bez ohľadu na veľkosť priestoru.

Pozrite si aj: Ónyx je nový mramor: Pozrite sa, ako dokonale podčiarkol krásu v tomto byte

Rustikálny šmrnc

Kúpeľňa ako mala stará mama len o niečo modernejšia, funkčnejšia a farebne krajšia. Prečo nie? Časovú os dizajnu kúpeľní môžete vrátiť späť do minulosti a máte vymaľované. Nepremokavé tapety alebo poctivé valčekové vzory v kúpeľni. Potom už len doplniť vintage kúpeľňové zariadenia, ale s modernými výdobytkami. Ružová na modrej? Tak by sa to presne páčilo aj vašej starej mame, ale bude sa aj vám.

 

Nebojte sa sviežosti

Prísť ráno do slnkom zaliatej kúpeľne aj bez okien sa dá jedinou cestou. Vymaľovaním sviežimi žltými a oranžovými farbami. Pokojne si môžete dodať aj svieže a veselé vzory. Že takáto kúpeľňa môže pôsobiť detsky? A prečo by to malo byť nesprávne? Veď aj v tele každého dospeláka je duša dieťaťa a naladiť sa na ňu hneď ráno znamená deň s menšími starosťami a so širším úsmevom.

Pozrite si našu bohatú GALÉRIU alebo sa inšpirujte kúpeľňami roznych štýlov vo VIDEU.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia