Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Kúpeľne | 09.09.2019

Chcete si vylepšiť kúpeľňu? Toto sú TOP triky pre vašu prerábku!

Zrejme je každému jasné, čo všetko by mala mať dobrá kúpeľňa. Očakávame od nej veľa, neraz však zabúdame na rôzne takmer neviditeľné riešenia, ktoré prenesú vašu kúpeľňu na úplne novú úroveň. Ako si teda môžete vylepšiť túto miestnosť pri najbližšej prerábke?

Prečítajte si aj: Odpadnete, keď zistíte, ako často máte meniť utierky či obrusy v kuchyni

Je mnoho takmer tajných vylepšení, ktoré sa preukážu už po krátkom čase nielen pri komforte používania kúpeľne, ale napríklad aj na vašej peňaženke. A s odstupom rokov ich budete evidovať aj na dlhšej životnosti zariadenia miestnosti.

 

Čo sa oplatí?

Tak napríklad mimoriadne aktuálne šetrenie vodou. Dnes už by malo byť vlastne povinnou súčasťou v každom WC. Nezabudnite preto na dvojfázové šetriace splachovanie a nádobku ukrytú v stene.

Prečítajte si aj: Už viac nepotrebujete strážneho psa: Vymeňte ho za toto podceňované zvieratko

Bezpečnosť, ktorá sa zapáči

Úrazy na klzkých povrchoch neobchádzajú žiadnu vekovú kategóriu. Ak plánujete sprchový kút bez vaničky, zvoľte na podlahu malé štruktúrované obkladačky, ktoré môžu vytvárať kontrast k ostatnej podlahe. Vznikne tak nielen zaujímavý vizuálny prvok, ale zároveň znížite aj riziko pošmyknutia.

Prečítajte si aj: Nechutí vám káva, ktorú si pripravíte doma? Zrejme robíte tieto 2 veci zle

Investujte do budúcnosti

Pred alebo počas prerábky dajte skontrolovať stav odpadov i všetkých potrubí. Zrejme by vás nepotešilo, keby praskol opotrebovaný odpad a zničil celú vašu novú kúpeľňu. Ak nemáte istotu, overte si aj stav elektrických rozvodov.

 

Kauza vaňa

Je potrebné mať vaňu? Iste si poviete, že ak ju budete mať, tak ju budete aj používať. Zvyk je však železná košeľa a ak nie ste kúpací typ, vaňa bude vo vašej kúpeľni úplne zbytočným prvkom. Plnohodnotnú kúpeľňu môžete mať aj bez vane, viaceré sprchové kúty poskytujú mnoho relaxačných prvkov, ktoré zrejme využijete častejšie.

Prečítajte si aj: Ušetrite si námahu so zaváraním ovocia, moderné je niečo úplne iné!

Celú kúpeľňu obratom zmeníte, ak do nej zakomponujete okno. Nie, nemusí byť na celú stenu, môže ísť o nízke podlhovasté okno v hornej časti steny. Miestnosti dodá denné svetlo, čerstvý vzduch a vetranie a zároveň bude zaujímavým dizajnovým prvkom.

Prečítajte si aj: Myslíte si, že vajce od sliepky je najzdravšie? Mýlite sa, siahnite po týchto!

Pridajte osvetlenie

Nie je nič horšie než nedostatok dobrého svetla v kúpeľni. Potrebujete ho nielen pri sprchovaní, ale aj pri líčení či úprave účesu. Niekedy postačí voľba intenzívnejšieho osvetlenia.

 

Náš tip: Jedným z vylepšení kúpeľne môže byť aj ovládací systém, vďaka ktorému si budete môcť nastaviť intenzitu svetla, akú práve potrebujete. Tlmenú a romantickú na kúpeľ pri sviečkach alebo intenzívnu, aby ste sa dohladka oholili.

Inšpirujte sa štýlovo zariadenými kúpeľňami v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia