Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Kúpeľne | 10.09.2019

Zhotovenie novej kúpeľne nie je žiadna veda, je tu však zopár bodov, na ktoré rozhodne nesmiete zabudnúť!

Nadstavujete alebo ste sa jednoducho rozhodli, že by ste v podkroví potrebovali poriadnu kúpeľňu? Ako sa rodina rozrastá a jej potreby sa rôzne menia, je len logické, že vo svojej domácnosti oceníte kúpeľňu navyše.

Ostatní práve čítajú: Chystáte sa na svadbu? Tieto dary sa hodia do každej domácnosti, inšpirujte sa

Mať kúpeľňu v blízkosti spálne je na nezaplatenie. Zatiaľ čo na západe ide o bežný jav, u nás, hlavne pri starších domoch nie je kúpeľňa „po ruke" vždy bežným javom. Ak ste sa teda rozhodli premeniť podkrovie na obytné priestory alebo ho idete modernizovať, rozhodne sem zaraďte novú kúpeľňu alebo aspoň jej polovičnú verziu.

 

Niekoľko dôležitých rozhodnutí

Akú veľkú kúpeľňu budete potrebovať? Ak máte už v dome plnohodnotnú kúpeľňu so sprchou a možno aj s vaňou a v domácnosti nie je priveľa členov, s ktorými sa musíte o ňu deliť - áno, myslíme viac detí v rodine či viacgeneračnú domácnosť, pokojne vybudujte v podkroví len polovičnú kúpeľňu, ktorá vás vyjde lacnejšie. Ponúka vám možnosť použitia toalety a umývadla.

Ostatní práve čítajú: Oblúkové okná a dvere nepatria do minulosti: Opäť ožívajú a pôsobia fakt luxusne

V prípade, že ste dospeli k rozhodnutiu vytvoriť plnohodnotnú kúpeľňu s toaletou i zázemím na kúpanie či sprchovanie, zvoľte správne priestor, ktorý budete potrebovať. Hlavne v prípade skosených stien je potrebné počítať aspoň s časťou priestoru v štandardnej výške pre umiestnenie sprchového kúta, prípadne ďalších prvkov.

Ostatní práve čítajú: Neuveriteľné! 90. roky sú späť: Ako sa to odzrkadlí vo vašom interiéri?

Náš tip: Prístup do kúpeľne by mal byť pohodlný a jednoduchý. Návšteva kúpeľne by nemala rušiť ostatných obyvateľov podkrovia. Správne umiestnenie kúpeľne súvisí aj s dostupnosťou elektrických rozvodov, prívodu vody a odpadov.

 

Nazrite do plánov

Vytvorenie novej kúpeľne či novej toalety predstavuje výrazný stavebný zásah, preto sa pred samotným začiatkom uistite, či sú tieto stavebné zásahy možné, či máte dostatočnú nosnosť podláh a podobne. V závislosti od typu bývania, ktoré máte, vám môžu vzniknúť aj legislatívne povinnosti týkajúce sa novej kúpeľne, napríklad ohlasovacia povinnosť alebo stavebné povolenie.

Ostatní práve čítajú: Parížanky sú najkrajšie na svete: Zariaďte si byt v noblesnom parížskom štýle

Náš tip: Snívate o strešnom okne či výhľade na oblohu? Tento takmer romantický prvok rozhodne oživí vašu novú kúpeľňu a zaručene dokáže vylepšiť podkrovie. Nezabúdajte ani na praktickú stránku veci, a tou je údržba či čistenie takého priestoru i zachovanie dostatočného súkromia.

Pozrite si v našej GALÉRII, že aj kúpeľňa umiestnená v podkroví môže vyzerať úplne moderne.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia