Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Kúpeľne | 11.09.2019

Ak na ne totiž zabudnete, budete to ľutovať a nová kúpeľňa vám ani zďaleka nebude tak dobre slúžiť, ako by mohla!

Ani tá najkrajšia kúpeľňa nevydrží večne, a tak sa pomaly blíži čas, keďsa budete musieť rozhodnúť pre novú. Než sa však začne samotné prerábanie, mali by ste venovať dostatok pozornosti viacerým aspektom. 

Pozrite si aj: Kávovar v kuchyni musí byť. Na čo si dať pozor pri jeho výbere?

Než si prvýkrát dáte relaxačný kúpeľ vo svojej novej vani, budete musieť venovať plánovaniu a výberu svojej kúpeľne dostatočný čas a pozornosť. Na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a čomu sa skutočne oplatí venovať?

 

Spravte si prehľad

Na to, aby ste získali dostatok inšpirácií, budete potrebovať istý čas. Vďaka množstvu moderných materiálov, ktoré dokážu imitovať široký rad štruktúr a dizajnov, si dnes môžete vytvoriť skutočne jedinečné interiéry. Platí to aj pre vysoko funkčnú miestnosť, akou je kúpeľňa.

Pozrite si aj: Ako ušetríte vďaka umývačke riadu?

Náš tip: Hľadajte inšpiráciu všade. Na internete, v časopisoch venovaných bývaniu, ale aj v katalógoch výrobcov nábytku, doplnkov a vybavenia do kúpeľní. Určite zájdite aspoň do jedného profesionálneho kúpeľňového štúdia. Práve tu máte možnosť poradiť sa a pozrieť si ponuku na vlastné oči.

Pozrite si aj: Poznáte výhody malých kuchýň? My áno

Nezameriavajte sa len na dizajn a oku lahodiace riešenia, aktívne hľadajte aj spôsoby, ktoré budú praktické a vhodné do vášho priestoru. Premýšľajte nad činnosťami, ktoré v kúpeľni robíte, zvážte čo vám v aktuálnej kúpeľni chýba alebo prekáža.

 

Zvoľte si včas farebnosť

Farebnosť miestnosti je určujúca aj pre výber sanity, nábytku, osvetlenia či batérií, preto neodkladajte tento výber na neskôr. Mal by patriť medzi úplne prvé rozhodnutia, ktoré ohľadom novej kúpeľne urobíte.

Pozrite si aj: Nechce sa vám sledovať módne trendy? Stavte na nadčasové kuchyne s týmito 4 tipmi

Nezabudnite na dostatok odkladacích miest

Aj keď sa v malých miestnostiach vyníma sofistikovaný minimalizmus veľmi dobre, rozhodne by ste nemali zabúdať na dostatok odkladacích priestorov na kozmetiku, drogériu, ale aj rôzne spotrebiče či uteráky. Predovšetkým v prípade, že nemáte k dispozícii iné priestory, kde by ste ich vhodne skladovali.

Pozrite si aj: Strop zo sadrokartónu? Nikdy! Vieme, aký strop v kuchyni bude moderný aj o sto rokov

Neuponáhľajte sa

Stanovte si vopred rozumný a uskutočniteľný časový plán prác. Vzhľadom na dodacie lehoty pre niektoré materiály alebo šichtu profesionálov, je treba počítať so šiestimi až ôsmimi týždňami. Práce by mali na seba logicky nadväzovať a mali by zohľadňovať všetok materiál či robotníkov, ktorých objednávate vopred. Vyhnete sa takto dlhým odstávkam od vody alebo opakovaniu tých istých činností.

Pozrite si v našej GALÉRII, ako vyzerajú skutočne štýlovo zariadené kúpeľne!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia