4 triky, vďaka ktorým bude vaša stará kúpeľňa vyzerať draho a luxusne

Kúpeľne | 12.09.2019

Chcete mať kúpeľňu, ktorá vás - a všetky vaše návštevy, vždy príjemne ohúri?

Áno, aj s menším či s štandardným rozpočtom môžete dosiahnuť dojem luxusu a poriadne vysokej investície. Stačí poznať niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pri zariaďovaní pomôžu. Poďme sa na ne spolu pozrieť!

Pozrite si aj: Mreže na oknách sú totálnym hitom: Neveríte? Presvedčte sa!

Mať krásnu a luxusne pôsobiacu kúpeľňu, to je ako chodiť každý deň do svetoznámych kúpeľov. Ak chcete dosiahnuť práve tento dojem vo svojej kúpeľni, mali by ste skúsiť niekoľko postupov. Ideálne je zapracovať ich už do jej návrhu.

 

Jedným z jednoduchých trikov je výmena osvetlenia. Skúste vybrať iný typ osvetlenia, pokojne vyberte drahšie dizajnové kúsky, ktoré umiestnite na dobre viditeľné miesta. Naopak, miesta, ktoré nie sú vystavené zraku, pokojne osvetlite bežným osvetlením, nebudú pútať pozornosť.

Pozrite si aj: Dodržte toto 1 pravidlo a váš domov nebude ani ženský, ani mužský: Bude úžasne vyvážený

Veľkú zmenu v kúpeľni dosiahnete výmenou zrkadla alebo jeho zasadením do nového rámu. Rám vyberajte podľa štýlu kúpeľne, ktorý chcete docieliť. Vyberajte ozdobné kovania alebo metalické povrchy.

Pozrite si aj: Bez čoho nemôže muž STRELEC žiť vo svojej domácnosti? Sú to dve veci

Elegantnú jednoduchosť dosiahnete výberom bielej farby. Ak skombinujete steny v neutrálnych farbách a k nim pridáte biely nábytok, vaňu i umývadlo, docielite čistý a sofistikovaný vzhľad, ktorý je tak obľúbený napríklad v kúpeľniach špičkových hotelov. Pridajte biele textílie a doplnky v neutrálnych farbách.

 

Voľte šedé odtiene

Jednou z farebných stálic je šedá. Nájdete ju v mnohých odtieňoch, do kúpeľne sa mimoriadne hodia jej teplé tóny. Pre vytvorenie dokonalej kombinácie pridajte bridlicové podlahy a zrkadlá. V takejto kúpeľni budú harmonicky pôsobiť strieborné doplnky a armatúry.

Pozrite si aj: Žena STRELEC má oheň v srdci, ale v akom domove sa bude cítiť naozaj šťastne?

Zakomponujte do kúpeľne okolie

A to doslova. Luxusná kúpeľňa si vyžaduje zaujímavé výhľady do okolia. Zväčšite okná a postarajte sa, aby ste pri relaxácii mali výhľad na svoju krásnu záhradu, záplavu kvetov alebo nočnú oblohu.

Pozrite si aj: Ak sa chcete vyhnúť zbytočným hádkam so STRELCOM, váš byt by mal vyzerať takto

Vdýchnite kúpeľni viac maskulinity

Ako na to? Jednoducho. V kúpeľni tmavých farieb nezabúdajte na detaily v podobe špárovania. To voľte namiesto tradičnej bielej či svetlej rovnako v tmavých odtieňoch. Uľahčíte si upratovanie a zjednotíte celú kúpeľňu aj po vizuálnej stránke.

 

Náš tip: Čím viac tmavej farby v kúpeľni, tým väčší dôraz by sa mal klásť na osvetlenie.

Viac luxusu na dotyk

Ďalšou z možností je použitie exotických drevín v kúpeľni či už na povrchoch, nábytku, alebo hoci aj výrobou umývadla na mieru. Exotiku je možné preniesť aj na steny v podobe orientálnych dlaždíc. Pozor, nemusíte nimi vyzdobiť celú kúpeľňu. Zvoľte ich strategicky len do sprchového kúta alebo na vizuálne exponovanú stenu v kúpeľni.

Pozrite si v našej GALÉRII nádherné kúpeľne. Ihneď dostanete chuť na rekonštrukciu tej svojej!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia