Malá kúpeľňa neznamená nudná: Týchto 5 faktov vás o tom presvedčí

Kúpeľne | 13.11.2019

Ponúkame vám naozaj super nápady!

Možno ste si kúpili vysnívaný byt, no pri veľkosti kúpeľne ste zalomili rukami. Čo už sa len tu dá vykúzliť, ak máte priestoru akurát toľko, že stačí na základnú hygienu? Ak je niečo malé, ešte to nemusí byť nudné. Práve naopak, dokáže prekvapiť nápaditosťou.

Pozrite si aj: Poznáte súčasné trendy v kuchynských lustroch?

Malé, ale luxusné

Výhodou malého priestoru je, že si veľa nepýta. To znamená, že napríklad obklad do malej kúpeľne môže byť výrazne drahší a vyjde vás stále lacnejšie ako lacný, ktorého by ste však potrebovali desiatky štvorcových metrov.

 

Obkladom môžete teda steny kúpeľne doslova vyšperkovať ako v malej galérii. Pozrite sa po možnostiach. Dnes je toľko luxusných obkladov renomovaných značiek, že aj v malej kúpeľni budete mať pocit, že ste niekde v kráľovskej lóži. To platí aj o tapetách, luxusnom dreve či kamennom obklade.

Ostatní práve čítajú: TAKTO si doma spravíte vlastné fitko aj bez veľkých priestorov!

Ručne maľované detaily

Ide o možnosť spraviť si kúpeľňu skutočne originálnou. Existuje niekoľko spôsobov. Použijete farby na keramiku a sklo a necháte si voľnú ruku. Prípadne môžete vyfarbiť niektoré diely kachličiek podľa predlohy. Tí, ktorí sa neboja umeleckejšieho prevedenia alebo si nájdu maliara, môžu skúsiť vymaľovať kúpeľňu v štýle exotického obrazu. V takom prípade nebudete mať nikdy pocit nudy, ale príjemného pocitu na duši či už idete na rannú sprchu, alebo večer po relax do vane.

Prečítajte si aj: Vďaka týmto trikom dosiahnete predsieň bez vlhkosti a zápachu

Kvety

Platí to, čo v celom byte. Žiadny priestor nie je tak malý, aby sa do neho nezmestili kvety. V kúpeľni si môžete spraviť vlastný „herbár" viacerými spôsobmi. Maľbou či tapetou na stene. Aj veľké kvety môžu byť ozdobou malej kúpeľne, a to hneď zmení optiku priestoru. Ďalšou možnosťou sú závesné obrazy a tou treťou živé alebo umelé kvety ako dekorácie rozmiestnené po priestore. Kvietky nikdy nie sú nudné a každý priestor spravia živším. Aj malé kúpeľne.

 

Netradičné osvetlenie

Dizajnér Oliver M. Furth pracuje v malej kúpeľni najmä so svetlom a s jeho efektmi. Nie je to len o hlavnom zdroji svetla a lampách nad zrkadlom. Dnes môžete využiť LED technológie na náladové osvetlenie do sprchy, na strop, skúsiť LED pásiky na podsvietenie vane, skriniek alebo stropu kúpeľne. Stlačením vypínača sa môžete ocitnúť doslova v svetelnej šou. To veľmi rýchlo vyženie nudu z kúpeľne a ešte k relaxu pridá aj účinky kolorterapie.

Kliknite si aj na: Ženy narodené v TOMTO znamení milujú luxus a muž sa nimi rád pred druhými pýši

Iný svet

Odvážny koncept, ktorý sa oplatí. Spomeňte si na návrat do detstva. Váš detský kútik, bunker, miesto, ktoré bolo malé, ale predstavovalo váš osobitý kúsok sveta. Takým miestom sa teraz môže stať kúpeľňa.

Mohlo by vás zaujímať aj: Nemusí na ne sadať prach: Pozrite si domácu knižnicu 12x inak!

Môžete si ju zariadiť v klasickom štýle alebo naopak, od obkladačiek až po mydelničku ju zariadiť v štýle exotickej pláže. Milujete Provensálsko a levanduľu? Vstup do kúpeľne môže byť malým teleportom.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII najkrajšími kúpeľňami, ktoré sme našli.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia