5 úplne lacných vecí, ktoré spravia kúpeľňu absolútne štýlovou

Kúpeľne | 20.11.2019

Máte pocit, že vašej kúpeľni niečo chýba a zaslúžila by si rekonštrukciu? STOP! Môžete ušetriť peniaze aj čas strávený rozsiahlym prerábaním. Možno bude stačiť doplniť pár maličkostí, ktoré z kúpeľne spravia absolútne štýlový priestor. A pritom nebudete potrebovať ani vŕtačku.

Sklenené skrinky

Skúste to s nimi. Sú bežnou súčasťou wellness centier aj salónov krásy, ktoré vidíme v katalógoch i na vlastné oči a označujeme ich za štýlové. Práve skrinky so skleneným priečelím rozhodne patria aj do výbavy domácich kúpeľní. Pridajú viac štýlu. Za sklo si pritom môžete dať uteráky, kozmetiku alebo rôznorodé soli do kúpeľa a kúpeľňa zrazu ožije úplne inými farbami.

Pozrite si aj: Zažite svadbu ako pravá princezná: Týchto 5 zámkov je splneným snom každej ženy

Obrazy

Kúpeľne nie sú na obrazy príliš bohaté, čo je škoda. Skúste ich pár umiestniť aj do tohto priestoru. Nemusí pritom ísť o nič drahé. Stačí si napríklad vytlačiť pár fotiek z dovolenky pri mori a vložiť ich do lacného skleneného rámu z obchodu.

 

Máte tak krásnu kúpeľňovú dekoráciu na počkanie a za lacné peniaze. Navyše, takýto artefakt na stene vás okamžite prenesiete do úplne inej reality a aj v paneláku, keď si napustíte vaňu, môžete niekde na pozadí spomienok začuť šum mora.

Ostatní práve čítajú: Už nebudete stratení: Spravte si test a zistíte, ktorý štýl sa ku vám SKUTOČNE hodí

Prútený kôš

Je priedušný, čo je veľmi dôležité práve v kúpeľni. Môžete do neho uložiť toaletný papier, bielizeň na pranie alebo uteráky. Zároveň zakryje veci, ktoré nie sú práve najatraktívnejšie a oblečie ich do pútavého a prírodného objatia.

Prečítajte si aj: Wau! Toto je trend roka 2020 a garantujeme, že vám vezme dych

Drevo

Staviť naň môžete ako na exotický doplnok a poslúži v podobe dreveného umývadla, vane alebo odkladacieho priestoru. Drevo môžete do kúpeľne priniesť aj v podobe drevených dekorácii alebo vybavenia. V každom prípade je drevená skrinka štýlovejšia ako kus plastu z čínskeho obchodu.

 

Mydlovnička

Možno si to ani neuvedomujete, ale aj taká maličkosť vplýva na celý obraz o kúpeľni. Je totiž rozdiel, či si pri umývaní rúk vezmete mydlo z rozmočenej misky plnej oku nelahodiacej mazľavej vody, alebo máte krásnu keramickú mydlovničku. Tak isto je veľký rozdiel, či vám tekuté mydlo vytečie z plastovej nádobky výrobu čistiacich prostriedkov, alebo zo štýlovej nádobky. Rozdiel pár eur, ale efekt v dizajne neoceniteľný.

Viac inšpirácií na štýlové kúpeľne nájdete v našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia