Kráľovská spálňa: Aj v obyčajnom príbytku

Môj byt | 30.10.2013

Kráľovská spálňa je všetkým, len nie zakonzervovaným miestom v čase. Honosné sídla sa dodnes hrdia dizajnom, ktorý vyzerá, ako keby si ho niekto prepožičal zo sveta rozprávok. Prebujnené tvary rozkvitajúce v priestore ako kvety, zlaté a strieborné detaily sa zasluhujú o okázalo vyzerajúci interiér. 

Na väčšej rozlohe
Po kráľovskom vzhľade spální radi siahajú nielen celebrity, ktorým imponujú výnimočne zariadené priestory, ale aj bežní smrteľníci s romantickou dušou. Na ohurujúcom vyznení týchto spální sa podieľa predovšetkým rozloha a až potom samotný nábytok. Nebyť limitovaní stenami si nemôže dovoliť každý. Rodinné domy so svojimi kapacitnými možnosťami sú v tomto smere oproti bytom o niečo veľkorysejšie. Dávajú nám úplne voľnú ruku.

Plná šperkovnica
V luxusne zriadenej spálni, ktorá sa povzniesla nad výdobytky moderného dizajnu, aby mohla oslavovať ten tradičný, by si prišla na svoje obrazne povedané každá straka. Početné plochy prežiarené leskom, koncentrácia zlatých a strieborných detailov robia z miesta šperkovnicu plnú samých oka pútavých predmetov. Tmavé steny sú súčasťou rafinovanej hry, aby mohli dizajnérske skvosty v priestore ešte lepšie vyznieť a ukázať sa v plnej kráse.

 

Farby a ornamenty
Okrem tradičnej zlatej, ktorá pocitovo pretepľuje priestor ako južanské slnko pieskovú pláž, sa v kráľovskej spálni môže ešte nachádzať prírodná paleta farieb, ktorá pôsobí elegantne a upokojujúco. Výnimku netvoria ani jemné pastelové tóny pretlmočené cez kvalitné materiály. Akcentovanie miestnosti rubínovou červenou alebo fialovou pridáva na jej vznešenosti. Ornamentálne prvky tvoria kapitolu samu o sebe. Dodávajú spálni výraz.

Údržba drahokamov
Ak túžime výzor spálne ešte o niečo viac dotiahnuť do dokonalosti, prekryjeme posteľ baldachýnom. Prevísajúca drapéria sa dá modelovať ako ľahko poddajná plastelína. Okrem toho, že nás pohľad na spálňu v kráľovskom duchu bude nabíjať, nezabudnime ani na jej profesionálnu údržbu. O drahé textílie a polychrómované drevo sa treba náležite starať, aby to u nás doma vyzeralo ako vo výstavnom pavilóne - reprezentatívne a ukážkovo.

Kráľovská spálňa sa nestratí ani v menej reprezenatívnom príbytku. Povyberajme z nej to najlepšie a pretransformujme to subtílnejšej podoby.  

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia