Šťastnejšia spálňa môže byť aj tá vaša

Môj byt | 16.07.2015

Zobudiť sa vo vlastnej posteli je už samo o sebe šťastným okamihom dňa. Ak chcete pozitívnu energiu ešte viac rozvibrovať, spravte si spálňu šťastnejšou. To je taká, pri ktorej miesto mrzutého správania naskočí úsmev na tvári. Brali by ste? Tak sa inšpirujte!

Oranžová
Nielenže z tejto farby chutí jesť, ona je podľa návrhárky Susan Noble Jones priam stvorená do spálne. Nie však vo farbe steny, alebo nebodaj viacerých stien. Teplá oranžová pre zintenzívnenie pocitu šťastia, a nie chuti na raňajky v posteli, musí byť vo forme výzdoby. Obrazy, vankúše, prehozy, deky a vázičky. Malé spálňové doplnky v správnej farbe a rána budú šťastnejšie.

Viacfarebnosť
Ani v galérii by nás nebavilo hľadieť na jednotvárny jednofarebný obraz. Viac farieb automaticky navodzuje kútiky dohora. Pokojne si to vyskúšajte a zahlaďte sa na farebné zátišie. Nálada porastie. Preto aj v spálni nemajte jednotvárne doplnky. Plnosť a pestrosť farieb dvíha náladu aj počas sychravého rána.

Mäkká atmosféra
Spálne diktátorov, filmových hviezd, východných mystikov a šťastných ľudí sa od seba odlišujú. Ak chcete tú najpozitívnejšiu spálňu, okrem farebnosti bude potrebné zaangažovať aj mäkké materiály. Kovová posteľ bez ozdôb pôsobí chladne až nepríjemne, zato mäkké tkaniny, baldachýn, nadýchané látky, to všetko pohladí oko aj zmysly.

Jemné trblietky
Dizajnérka Allison Caccoma sa rozhodla do spálne aj vo vnútrozemí preniesť niečo, čo poznáme z dovolenkovej pohody. Trblietanie hviezd, či hladiny mora, to je niečo, čo skutočne máme radi, milujeme, je krásne a navodzuje nám pocity šťastia. Preto navrhuje stenu v spálni natrieť na jemnúčko modro a pokryť ju nenápadným trblietaním. Trblietky citlivo môžete umiestniť aj na iné miesta v spálni, či už vo forme ozdôb, alebo nášiviek.

Záhradný efekt
Živým kvetom sa v spálni nedarí, ale zároveň sú živými súčasťami bývania. Dizajnéri si všimli, že pozitívnu náladu vedia zariadiť aj kreslené kvety. Angažujte rododendróny na závese, alebo ruže na vankúšoch, fialky na obliečke. Pestrá záhrada vás nikdy nesklame.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia