Malý byt: Na začiatok vám postačí

Môj byt | 16.10.2015

Spomínate si na prvé vlastné bývanie? Internátna izba sa nepočíta. Ani prenájom. Výška investície do bytu závisí od dostupných finančných možností i rozumu. Niektorí zvyknú predbehnúť svoje finančné pomery a zoberú si na plecia v mladom veku veľkorysú nehnuteľnosť. No nájdu sa aj takí, ktorí bývanie berú zodpovedne a postupujú vo svojom živote cieľavedome krok za krokom. Všetko na jednom mieste


Prvé bývanie preto môže vyzerať ako tento jednoizbový byt s rozlohou 30 metrov štvorcových. Novostavby na rozdiel od tradične riešených bytov pozostávajú z jedného spoločného priestoru. Obývacia izba, kuchyňa a spací kút tvoria preto jednu súčasť. V takýchto prípadoch je nutné interiér zónovať, aby nepripomínal neorganizované skladisko, ale pekne zariadenú miestnosť.

Akcent vo forme sedačky
K bytu navyše patrí stĺp, ktorý nenásilne rozdeľuje priestor na obývaciu izbu a spálničku. Nábytok jednoduchých tvarov zmysluplne zapĺňa priestor bez toho, aby ho nejak vizuálne zaťažoval. Biele steny predstavujú v prípade malého príbytku jasnú voľbu. Sivá sedačka s koberčekom v záplave ostatného do biela ladeného zariadenia znamená jasnú voľbu.

 
Príjemná vizuálna súhra
Na oknách nechýbajú závesy. Polopriehľadnú bielu tkaninu originálne dopĺňajú tmavšie nápisy. Na tvorbe príjemnej atmosféry sa ďalej podieľa biela drevená podlaha a moderná kuchynská linka. Z kapacitných dôvodov sa použila iba jej časť. Jediný farebný akcent tvorí žltá lampa na čítanie umiestnená za sedačkou. Za povšimnutie stoja aj ďalšie svetelné zdroje.

Má všetko, čo má mať
V časti nad mini obývačkovou zostavou a kuchynskou linkou je nainštalovaná svetelná lišta, ktorá precízne osvetľuje priestor. V byte zatiaľ absentuje jedálenský stôl. Pre tieto účely dočasne slúži písací stôl opretý o stenu pred posteľou. V predsieni sa nachádza zabudovaný šatník a vchod do kúpeľne so sprchovacím kútom a WC. Štartovaciemu bývaniu, zdá sa, nič dôležité nechýba.

Zapojte sa do prieskumu a vyhrajte PRÁČKU v hodnote 649 eur, klik sem

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia