Domáce herne a ihriská: Prečo ich potrebujeme?

Môj byt | 26.08.2016

Život netreba brať za každých okolností príliš vážne. Niekedy je nutné vypustiť paru, dať priestor zábave a vyhradiť si v interiéri priestor, kde sa budú vytvárať úsmevy a rodina sa stretne pri príjemných chvíľach, nielen keď bude riešiť ťažké životné otázky.

Inšpirujte sa: Ako si doma urobiť priestor na cvičenie - a naozaj cvičiť?

Herňa musí byť
Zabudnime na chvíľu na rozmery a proporcie bytu a skúsme sa vrátiť k tomu, čo sme vždy robili najradšej. Hra skrátka zvíťazí. Preto by každý byt, dom aj malá garzónka mali mať priestor, kde hra opäť ožije. Za priestor pritom stačí vyhradiť pár metrov štvorcových príjemného koberca, kde sa vytiahnu spoločenské hry, hodia kocky, dajú zahrať karty, či mikádo. Ideálny spôsob, ako tráviť čas v rodinnom kruhu pri zábave, ktorá zbližuje.


Herňu si nadizajnujte
Je veľmi príjemné, ak herňa v byte nevyzerá opustene, ale je prispôsobená obrazu majiteľa. Skúste jej vdýchnuť originálne stvárnenie. Dekorovať herňu nemusíte len klasickým štýlom. Zaujímavo pôsobia aj zárubne vytvorené zo starých kníh, stolík na karty z časopisov. Pingpongový stôl môžete obložiť vašimi rodinnými fotografiami. Stolný futbal úspechmi detí, alebo ich výtvormi. Už pri vstupe do priestoru herne by mali každému zažiariť oči radosťou. Je to tak trochu rituál, v rámci ktorého každý zabudne na starosti a môže a ponoriť do spoločenskej zábavy.

Pozrite sa: Zásady feng-šuej, ktoré v obývačke navodia väčšiu pohodu

Zábava pre každého
Nezabudnite v herni na každého člena rodiny. Umiestnenie biliardového stola, alebo šachovnice si vyžaduje vyvážiť napríklad kockami pre malé deti, leporelami, prípadne puzzle. Nie je dôležité, či herňa vyzerá tip - top, dôležité je, aby sa každý dokázal zahrať. Bez ohľadu na to, či hráte hru spoločenskú, alebo každý sám, v miestnosti sa bude tvoriť príjemnejšia atmosféra, ako keď má niekto zábavku a iný sa len pozerá. Nezabudnite na všetky vekové kategórie a priestory rozdeľte podľa záľub aj veku hráčov.


Herne, ktoré nezaberú miesto
Ak je to s priestorom skutočne príliš tesné, nebanujte investovať to pekného konferenčného stolíka z dreva, kde už môže byť vytvorená plocha pre šach, mlyny, kocky. Za stolom v obývačke tak prežijete veľa zábavy a mimo obdobia hry môže poslúžiť ako klasický stôl na odkladanie časopisov, ovládačov a vázičku s kvetmi.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia