Premena obývačky: Z chaosu štýlová izba

Môj byt | 23.11.2016

Udržiavanie poriadku patrí k tomu najzákladnejšiemu, čo robí bývanie pekným. Rozhádzané veci sa dajú upratať, ale ak je v neporiadku celý koncept miestnosti, odnesie si to pocit pohody. Upracte si interiér a spoľahlivo potom budete udržiavať aj mieru bežného neporiadku. v znesiteľnej úrovni

Rozhádzané pre neporiadok?
Obývačka je špecifický priestor, ktorý sa nevyznačuje príliš veľkými odkladacími priestormi. Hoci je náročné udržiavať poriadok tam, kde nie je veci kam odpratať, skúste sa uchrániť zvyku, aby ste si do hlavnej miestnosti bytu doniesli výsostne účelové kusy nábytku. Sú na to dva dôvody. Prvým z nich je, že čím viac miesta na odkladanie, tým viac vecí, ktoré budete v obývačke skladovať a o je aj predpoklad neporiadku. Minimalizmus je v tomto prípade praktickým riešením.

Závesy
Hrajú veľkú úlohu v tom, či bude dojem uprataný, alebo rozhádzaný. Je vždy lepšie voliť ľahšie farby, ktoré ladia ku všetkému. Jemná krémové, alebo biela je viac uprataná s interiérom ako napríklad pásik, ktorý potrebuje omnoho náročnejšie zlaďovanie. Myslite na to, keď budete premýšľať, aké ozdoby zavesíte na okno.

Prečítajte si: Tieto nábytkové trendy majte v merku, stoja za pozornosť

Tvorba centrálneho miesta
Málokto naň myslí. Potom je všetko akoby bez súladu a svojho miesta. Môže ním byť krb, krásny obraz, alebo plastika. Nemusí to byť televízor, dokonca by ani nemal byť. Centrálne miesto sa tvorí zvýraznením. Sýte a plné farby a v okolí nesmie pôsobiť iná dominanta. Potom sa napríklad krb môže stať ľahko základným prvkom. Alebo napríklad obraz nad sedačkou, ktorý celú izbu presiakne svojim vyžarovaním. Pozor na dva silné motívy. Budú pôsobiť nespratne a hoci sa budete usilovať nájsť správne rozmiestnenie doplnkov, stále nezískate pocit, že sú správne upratané.

Pozor na kombinácie
Moderné so starožitným nemusí byť vždy päsť na oko. No pozor, nie je potrebné veci presoliť. Vintage kúsok v modernej obývačke nevadí. Ani hi-tech doplnok v izbe v klasickom štýle. Ak však budete kombinovať systémom pol na pol, nebude to pôsobiť uhladene. Rovnaké zásady platia o orientálnych a západných motívoch a spájaní rôznych žánrov, ako napríklad dizajn mora s poľovníctvom, drsnejšia vizáž surového dreva napríklad s obrazmi na stene jemných farieb a tvarov.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia