Oheň v interiéri: Nápady na bezpečné teplo

Môj byt | 07.12.2016

Pokiaľ nie je oheň na streche, ani za stolom v podobe plamenných rečí, vynikajúco pasuje do každého interiéru. Najmä v čase Vianoc a zimy, keď prehrieva nielen priestor, ale vie byť skvelým spoločníkom aj na pohladenie duše. Existuje dokonca niekoľko kreatívnych možností, ktorými ho viete bezpečne u seba doma prichýliť.

Biokrby
Majú množstvo tvarov, prevedení aj formátov. Od drobných na stôl, cez visacie na stene až po samostatne krby, ktoré naozaj pripomínajú kozuby v starých rodinných domoch. Vrátane pekného opracovania a vintage vizáže.
Biokrb má dve veľké výhody. Nevyžaduje si takmer žiadne stavebné úpravy a nepotrebuje komín. Môžete ho používať aj v obývačke bežného paneláku. Oheň je živý.
Špeciálnou úpravou paliva pre biokrby sa dosahuje rovnaký odtieň plameňa, akoby vám v pahrebe horeli brezové halúzky. V súčasnosti sú aj krby do bytov na plyn, čo ešte viac šetrí náklady na ich prevádzku.


Vodné lampy

Spájajú v sebe dva živly a preto je prínosom nielen horiaci prvok, ale aj estetické ladenie v spojení oheň, voda, vzduch a zaujímavé tvary. Vodné lampy sú často používané aj v spojení s vonnými silicami, ale nie je to vždy potrebné. V zimnom období jemne zvlhčujú suchý vzduch a prospievajú tak alergikom.

Inšpirujte sa fotogalériou: Krbové rímsy obťažkané vianočnou výzdobou

Klasické svietniky
Vracajú sa do módy. Po krátkej absencii, kedy sa považovali za prežitok sa hlásia o slovo. Sklenené svietniky na štíhle vysoké sviečky sa hodia do moderných interiérov. Klasické kovové využijete pri rustikálnom zariadení.
Zdobené svietniky s ornamentmi v podobe trojramenných, alebo sedemramenných sa hodia ako dominantná ozdoba konferenčného stolíka, ale svoje uplatnenie nájdu aj v spálni. Či už na parapete, alebo na nočnom stolíku. Uvidíte ich nezameniteľný prínos pre romantiku a vášnivé noci. Stačí škrtnúť zápalkou.


Olejové lampičky

Čarovným obohatením až s orientálnym nádychom sú olejové lampy a ich umelecké variácie. Vyrábané sú prevažne zo skla, plnené farebnými olejmi. Možné je regulovať výšku aj intenzitu plameňa. Krásne sú aj bez zapálenia, keďže čím zaujímavejší tvar, tým hodnotnejší doplnok.

Prečítajte si: Hypokaustova pec je prvé podlahové kúrenie, ktoré používali už Rimania

LED sviece
Strácajú síce možnosti dávať teplo, ale v rámci bezpečia napríklad pri horľavých materiáloch, alebo na parapetnej doske pri závesoch sú ideálnym večerným spoločníkom na vytvorenie atmosféry. LED technológie už dnes postúpili a vedia imitovať kahance na nerozoznanie od skutočného ohňa.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia