Tipy ako si zútulniť domov v škandinávskom štýle

Môj byt | 18.07.2019

Premýšľate nad tým, čím si zútulniť domov, aby vám v ňom bolo príjemne a vládla krásna atmosféra?

Máme pre vás zopár tipov, ktoré sa vám určite budú hodiť. Poďte spolu s nami poodhaliť tajomstvá spokojných severských domácností a vytvorte si takúto atmosféru doma aj vy!

Správne dekorácie do bytu

Kľúčom k útulnosti a pravému kúzlu domova sú jednoznačne dekorácie a textil. Doma by vám preto nemali chýbať dekoračné vankúše, vonné sviečky, huňaté a mäkké plédy, dekorácie na stenu, svietniky a svetielka v podobe LED reťazí.

Škandinávske krajiny sú jedny z najšťastnejších krajín na svete a je veľmi pravdepodobné, že k tomu prispieva aj fakt, že sa obklopujú horiacimi sviečkami po celý rok. V kanceláriách, v školách a predovšetkým doma. Sviečky majú moc zahnať chmáry a navodiť harmóniu. Určite nimi preto ani u vás doma nešetrite.


Ozdobte si steny ako na severe

Klasický škandinávsky štýl je plný svetlých farieb a prírodných tónov, avšak ten moderný hýri farbami. Pokiaľ by ste chceli stenám dodať trošku väčší a odvážnejší šmrnc, pomôžu vám napríklad štýlové tapety na stenu. Nemusíte tapetovať hneď celú miestnosť, postačí ak nimi ozdobíte len časť. Napríklad za televízorom, detskou postieľkou alebo posteľou v spálni.


Máte v pláne pustiť sa do maľovania bytu a neviete aká farba je momentálne v kurze? Nešliapnete vedľa, keď zvolíte krémovú, burgundy alebo tmavomodrú. Na severe je obľúbená aj tmavozelená, ktorá napríklad krásne vynikne v spálni! Tieto farby vám tak úplne nelichotia? Nevadí. Na internete aj Instagrame je mnoho inšpirácie na vymaľovanie si bytu podľa najnovších trendov. Jedným z nich je aj atmosfera.bellarose.sk – blog, ktorý sa pýši láskou ku Škandinávii.


Buďte odvážni a skúste zmenu. Uvidíte, že nebudete ľutovať.

Platená reklama

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia