Vďaka maľovaným žaluďom váš byt zažiari - takto si ich vyrobíte

Môj byt | 12.11.2019

Máte doma farebné žalude? Takto si ich vyrobíte! Jesenné dekorácie nemusia byť iba o lístí a o tekvičkách. Vyberte sa do lesa, nazbierajte si žalude a pozrite sa, ako krásne budú vyzerať.

Žalude - chutné aj krásne

Dub je ten strom, ktorý vás bude v tomto prípade zaujímať. Práve jeho plody sa volajú žalude. Okrem toho, že sú potravou pre lesnú zver, sú veľmi zdravé aj pre nás, pretože napriek svojej horkastej chuti majú veľkú výživovú hodnotu. Obsahujú škrob, tuky, sacharidy a bielkoviny. Aj tú horkú chuť však viete odstrániť, stačí ich vylúhovať a povariť.

Prečítajte si aj: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami 

Dekorácia, dekorácia, dekorácia

Prejdite sa po lese a nazbierate ich plnú tašku. Zbierať ich môžete celú jeseň a odporúčame vám ich uchmatnúť čo najviac, určite ich využijete! Najkrajšia dekorácia sú predsa maľované žalude. Zájdite do obchodu s výtvarnými pomôckami a kúpte si akrylové farby, hoci maľovať na ne môžete aj farebným lakom na nechty. Ak si kúpite aj trblietavé flitre, môžete v nich žalude obaliť, následne postriekate lakom, ktorý ich zafixuje a budete mať drobnú a zároveň žiarivú jesennú ozdobu.

 

Zafixovať maľovaný žaluď môžete polomatným lakom v spreji (Fixativ), ale môžete sa vynájsť aj bezfarebným lakom na nechty. I keď v tomto prípade musíme upozorniť, že žalude budú príliš lesklé a nebudú pôsobiť tak prirodzene.

 

Potrebujete trpezlivosť

Práca so žaluďmi si vyžaduje aj dávku trpezlivosti, nakoľko sú maličké, budete zameraný na detail. Je to v poriadku, aspoň si precvičíte jemnú motoriku. Ich plody sú hladké, takže sa vám bude na ne dobre maľovať, naopak čiapočka má drsnú štruktúru, takže bude pre vás výzvou.

V našej galérii nájdete množstvo inšpirácií, ako si môžete žalude vymaľovať.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia