Spravte si z nevyužívanej pivnice herňu, saunu, kino alebo fitko

Môj byt | 10.08.2019

Dnes vám ukážeme, ako sa aj nebytový priestor dá zmeniť na miestnosť, v ktorej bude chcieť celá rodina tráviť svoj voľný čas.

Herňa, sauna, kino, fitko...

Majitelia domu spočiatku do pivnice odnášali všetky nepotrebné veci. Po čase sa to rozhodli premeniť pivnicu na multifunkčnú miestnosť, kde by si mohli posedieť s priateľmi, oddýchnuť pri filme alebo v saune, zacvičiť vo fitku a čo to aj porobiť do domácnosti.

 

 

Ako to dopadne?

Dizajnér Michal Skrak navrhoval pivnicu prvýkrát, čo by nebol pre neho až taký problém, ak by slúžila na jeden účel - napríklad ako dieľňa, ale túto chceli majitelia využívať na viac funkcií! Dalo mu tottrochu zabrať, navyše ho brzdil aj rozpočet.Cítil však, že vznikne originálny priestor a tešil sa na výsledok.

Prečítajte si aj: Domáce herne a ihriská: Prečo ich potrebujeme?

Z jednej dve

Michal najskôr rozdelil pivnicu pomocou priečok a skríň vyrobených na mieru pivnicu na 2 zóny - obývaciu na leňošenie a aktívnu s wellnessom. Do prvej umiestnil rozkladací gauč, využiteľný aj na prípadné prespanie hostí, televízor a malú kuchynku s barom, kde si môžu niečo ´malé´ navariť. 


Neandertálsky stolík

Celú podlahu dal pokryť bielou vinylovou podlahou, iba pod ´neandertálskym´ stolíkom s nohami zo staých fošní, na ktorých je položený sklenený kruh, je položený koberec z kravskej kože. Všetky steny, rovnako ako nábytok vyrobený na mieru, sú biele až na časť steny za televízorom, ktorá je pokrytá špeciálnou zlatou farbou zvýraznenou podsvietením políc.

Prečítajte si aj: Moderný muž: Bez čoho sa v interiéri nezaobíde? 

Vôňa pukancov

Keďže išlo netradičnú prerábku, zvolil Michal aj netradičné riešenia. Aby sa domáci mohli cítiť pri sledovaní filmov ako v kine, do pivnice dokúpil domáci popcornovač. Priestor doplnil aj originálnou lampou v tvare lietajúcich prstencov, dizajnovými odšťavovačom, čiernymi pohármi, korálovou misou a ďalšími vychytávkami.

 

Pocit luxusu

Do druhej časti pivnice sa snažil dostať luxus horského hotela. K infrasaune pre dve osoby navrhol sprchovací kút a wc, ktoré sú vymaľované špeciálnym čiernym náterom. „Táto farby vyzerá fantasticky keď je nasvietená. Ide iba o 3 mm mikrocementovú stierku aplikovanú v troch vrstvách, ktorá je vhodná aj do vlhkého prostredia a dá sa ´nahodiť´ aj na obkladačky, bazény alebo vonkajšie fasády.

Prečítajte si aj: Kútik, kde by sa dieťa rado zahralo 

Málokto má niečo také doma

Michal tu odvážne skombinoval čiernu farbu so zlatou. Také je umývadlo vyrobené na kolene z mosadzného kotlíka, ktorý opracovali jemným šmirglíkom a leštiacou pastou, nastriekali zlatou farbou a napokon do neho zapustili sifón. zaujímavý kontrast vyvoláva jednoduchý podstavec umývadla vyrobený z dvoch obyčajných drevených dosiek spojených do kríža.

 

Na nič nezabudol

V tejto časti je aj kútik/malá dieľnička pre domáceho pána, kde môže praktizovať kutilské práce a rôzne opravy, herňa so stolným futbalom, šípkami a mini fitko s boxerským vrecom a rebrinami. Na záver ozdobil steny obrazom, do ktorého nalepili bankovky rôznych mien, ktorá stála iba pár eur a zaujme každého návštevníka. 

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

PRIPRAVILA: Daniela Mýtna: FOTO: JOJ Stana Topolská

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia