Malý bytík mladého muža s kopou záujmov

Môj byt | 27.07.2019

Števo má vďaka práci v malíčku všetky novinky a najnovšie trendy od módy po zariaďovanie interiérov. Keď sme ho navštívili, nahodil sa do "gala" aj jeho psík.

Milé privítanie

Oproti vchodu na úzkom múriku každého hosťa privíta fotografia plná optimizmu, na ktorej je majiteľ so svojím miláčikom - fenkou Ginger. Tá má nielenže farbu srsti zladenú s farbami bytu, ale pri našej návšteve mala na krku namiesto obojka krásneho motýlika.

 

Oplatilo sa porozmýšľať

Hoci má byt iba 39 m², zariadiť ho štýlovo, mladistvo a súčasne prakticky pre Štefana nepredstavovalo žiaden problém. Výhrou je balkón, aj preto, že dvere spolu s oknami sú zdrojom prirodzeného svetla.

Prečítajte si aj: Malý byt: Na začiatok vám postačí 

Ilúzia väčšieho priestoru

Majiteľ bytu navyše veľmi múdro stavil na bielu farbu, ktorá vzbudzuje ilúziu väčšieho priestoru.Hnedú drevenú podlahu doplnil kobercom s geometrickým vzorom, vďaka ktorému vniesol do miestnosti dynamiku a obývačka pôsobí oveľa zaujímavejšie.

Osvieženie doplnkami

Väčšina nábytku sa nesnie v znamení overenej čierno - bielej kombinácie, iba kde tu je doplnok inej farby. Rôznou skladbou materiálov a štýlov je výsledný dojem ohromný. Zariadrenie bytu podčiarkuje životný štýl majiteľa a pripomína mu milé zážitky rovanko ako obraz Kylie Minogue, s ktorou sa osobne stretol.

Prečítajte si aj: Malý byt: Ako zariadiť 37 metrov štvorcových 

Na hranici

Poctivé zváženie každého centimetra štvorcového prispelo tiež ku kráse interiéru. V bytíku má všetko svoje presne určené miesto, nevyužitý neostal ani centimeter štvorcový.V malom priestore nebolo miesto na pracovňu, všetko sa tu preto prelína a splýva. Chýbalo aj miesto na jedáleň, tú však šikovne nahradil barovým pulto.

 

Stelesnenie pohody

V spálni získal dôležitý úložný priestor v zásuvkách a policiach pod i za posteľou.Všimli sme si precíznu prácu s detailami. Jemnosť textilu, ľahkosť pierka na obrázku, luxus zlatých doplnkov... Všetko zladené naozaj na jedničku!

Prečítajte si aj: Malý byt: Otvorená dispozícia sa všade nenosí

Prezradil nám svoj recept

Števo nám ponúkol aj pár interiérových trikov ako si nenáročnou cestou zariadiť malý byt. „Zónovanie, presne určené miesto na každú vec, otvorené police, neutrálna paleta farieb a nepreháňanie s dekoráciami a doplnkami sú zárukou toho, že sa netrafíte mimo."

Nič nenechal na náhodu

Štefan pri zariaďovaní svojho bytíku nezanedbal žiaden detail. Rafinovaný výber zariadenia a jeho dômyselné umiestnenie nenechal na náhodu, ale celý koncept si vopred dobre premysel a vytvoril tak pre seba nadčasový priestor, ktorý ho určite tak skoro neomrzí.

Viac inšpirácií nájdete v našej galérii.

PRIPRAVILA: Daniela MýtnaFOTO: Miro Miklas

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia