Rohová či oválna sedačka? Vieme, ktorá vám doma zlepší vzťahy a podporí komunikáciu

Môj byt | 05.08.2019

Sedačky vám totálne zmenia interiér, ale pre ktoré sa rozhodnúť?

Nevyhovárajte sa, že na ne nemáte dostatok priestoru. Zmestia sa všade. Reč je o oválnych sedačkách, ktoré má len veľmi malé percento domácností.

Prečítajte si aj: Takto znížite vlhkosť v kúpeľni rýchlo a účinne

Sú, jednoducho, úchvatné, ale to je len jedna z ich vlastností. Oválne sedačky totiž majú niekoľko výhod a nielen estetických. Dokážu veľmi príjemne zmeniť charakter interiéru a medzi štyri steny vniesť ladnosť oblých tvarov. A navyše, pomáhajú vzťahom.

 

Minulosť hlási návrat

V časoch, keď nebolo v domácnosti toľko televízorov, sedačka v tvare oválu patrila k bežnej výbave bývania. S výmenou večerných rozhovorov za tiché sledovanie televízie sa zmenil aj charakter sedenia. Oválna sedačka však aj dnes prináša do priestoru ľudskosť, príjemný pocit pohody a pohodlie. Nehovoriac o tom, že je skutočne nadčasová.

Prečítajte si aj: 100 fotografií ako využiť podkrovie a spraviť z neho originálnu kúpeľňu, wau

Zmení vyžarovanie priestoru

Oválnu sedačku nemôžete pritlačiť k stene ako klasickú rovnú. A vďaka tomu úplne zmení celé parametre izby. To znamená, že môže byť buď v priestore, alebo môže vykryť rohy, ktoré sa často stávajú nevyužité. Takáto oblina v miestnosti sa s ničím nebije a vytvára príjemné naladenie, pretože v miestnosti nebude všetko hranaté.

Prečítajte si aj: Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne

Malé aj veľké

Pri oblúkovej sedačke na veľkosti nezáleží, pretože aj malá izba vie byť prítulnejšia vďaka oblúku. Rozdiel je len v tom, či si postavíte kruhovú sedačku pre viacero osôb, alebo iba pre dve. No ak si chcete budovať šťastný domov, v ktorom si budete hľadieť do tváre, žiadna izba nie je taká malá, aby tam nevošla oválna váľanda.

 

Inšpirujte sa etno motívmi

Extrémne zaujímavé je dnes skombinovať klasické oválne sedačky s modernými materiálmi a s etno motívmi, napríklad s vankúšmi z prírodných materiálov a z pestrých farieb. Samotná sedačka tak môže vniesť úplne nové farebné odtiene do miestnosti, a to ani nemusíte meniť farby na stenách, aby ste ju prežiarili.

Prečítajte si aj: 80 % z vás má doma zlé umývadlo! Ako si vybrať to správne?

Ovál vás podporí v párovej komunikácii

Ak si prejdete niekoľko starších kaštieľov a zámkov, nájdete váľandy, ktoré umožňovali sedieť partnerom v pohodlí a oproti sebe. No a to umožňujú aj oválne sedačky. Hľadieť si s partnerom tvárou v tvár je záruka príjemného posedenia a práve to ponúka oválna sedačka.

Prečítajte si aj: Už nikdy viac obyčajná vaňa! Keď zbadáte týchto 7 druhov, odpadnete!

A nehovoríme len o partnerovi, ale aj o návšteve. Na sedačke v tvare oválu si budete vidieť do tváre omnoho lepšie ako na tých, ktoré sú učené len na hľadenie dopredu a prepínanie televízie.

V GALÉRII nájdete oválne aj rovné sedačky, aby ste mohli porovnať, ktoré sú krajšie. Vo VIDEU vás čakajú tie najkrajšie oválne sedačky. Určite si ich nenechajte ujsť.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia