Mreže na oknách sú totálnym hitom: Neveríte? Presvedčte sa!

Môj byt | 20.08.2019

Život ako za mrežami. Odvážili by ste sa?

Mreže na oknách či dverách nájdeme nielen vo väzení! Aj keď si ich spájame s týmto nepríjemným zariadením, mreže môžu poslúžiť aj vám a byť štýlovou ozdobou. Čo poviete, zvažovali ste ich už?!

Ostatní práve čítajú: Rohová či oválna sedačka? Vieme, ktorá vám doma zlepší vzťahy a podporí komunikáciu

Byty na zvýšenom prízemí, okná na úrovni chodníka alebo naopak okná a dvere na ľahko prístupných miestach hoci aj vo výške prvého poschodia a prirodzene balkóny s nízkym odstupom od chodníka, to všetko sú miesta, na ktorých je vhodné zvážiť inštalovanie zábran v podobe mreží. Prirodzene, ani zďaleka nemusia byť nudné a depresívne ako vo väzení!

 

To ani omylom!

Za vlastným oknom by ste rozhodne nemali byť ako väzni. Mreže totiž môžu byť štýlové, praktické a pôsobiť esteticky zvonka, ale aj zvnútra! Niekedy, jednoducho, nemáte na výber, hlavne ak je vaša nehnuteľnosť situovaná tak, že si musíte okná či dvere, alebo iné priestory chrániť. Mreže môžu predstavovať vhodné riešenie a rozhodne by ste sa ho nemali báť.

Ostatní práve čítajú: Kozorožci sú v živote odsúdení na úspech: Aká domácnosť ich bude robiť šťastnými?

Možností máte viacero - od klasických pevných mreží až po mobilné systémy, ktoré nebudú zavadzať vo výhľade, keď ste doma. Klasickou voľbou pre balkóny alebo okná sú už tradične pevné mreže. Poslúžia vám k stálemu zabezpečeniu - firmy ponúkajú široký výber tvarov i motívov. Mreže zvyknú byť postriekané práškovou farbou alebo žiarivým pozinkom.

Ostatní práve čítajú: Spravte si z nevyužívanej pivnice herňu, saunu, kino alebo fitko

Pred objednávkou sa informujte, aké požiadavky má vaša poisťovňa ohľadom mreží, aby vaše nové mreže zodpovedali všetkým podmienkam. Mreže sú vhodné do exteriéru i interiéru, môžete ich umiestňovať aj do pivníc či iných podobných priestorov, ktoré potrebujete chrániť.

 

Ďalšou alternatívou sú nožnicové mreže. Tieto mreže je možné zhrnúť na stranu, preto nebránia v pohybe alebo vo výhľade v čase vašej prítomnosti. Zároveň chránia priestor, keď sa vzdialite. Môžu byť zaujímavým riešením nielen v obchodných priestoroch. Sú vyrobené z ocele nastriekanej práškovou farbou a hodia sa do interiéru i do exteriéru.

Ostatní práve čítajú: Dámy v znamení Kozorožca majú prehľad i štýl: Toto sú veci, ktoré musíte mať v byte

Hľadáte ďalšie riešenia?

Typickým problémom v panelových bytoch je bezpečnosť pivničnej kobky. Ochrániť ju môžete špeciálnymi mrežovanými dverami. Ide o bezpečnostné plechové dvere s mrežou. Bezpečná oceľ ochráni vaše bicykle, ale aj ostatný majetok.

Ostatní práve čítajú: Chlpatý manuál: Ako sa nezblázniť z chlpov v domácnosti?!

V interiéroch i v exteriéroch však možno siahnuť aj po riešení pomocou hliníkových mreží vyrobených z extrudovaného duralu, ktoré majú vynikajúce pevnostné charakteristiky. A čo by sa hodilo na vašu chatu či na záhradný domček? Pomôcť môžu bezpečnostné oceľové okenice, ktoré chránia nielen pred zlodejmi, ale aj pred extrémnym počasím.

Inšpirujte sa rôznymi spôsobmi tienenia v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia