Dodržte toto 1 pravidlo a váš domov nebude ani ženský, ani mužský: Bude úžasne vyvážený

Môj byt | 22.08.2019

Vďaka týmto tipom na zariadenie interiéru sa s partnerom nepohádate.

Zdieľané bývanie je veľký krok a zariaďovanie spoločného hniezdočka lásky môže sprevádzať radosť, ale aj nervozita. Ženy a muži majú rôzne predstavy o tom, ako bude vyzerať ich domov. V prípade, že partnerom záleží na tom, aby sa v ňom cítili obidvaja rovnako dobre, musia spolu komunikovať a robiť aj kompromisy. Naše tipy vám celý proces pomôžu zjednodušiť.

Prečítajte si aj: Aj vy máte dilemu, kam zavesiť uteráky v kúpeľni? Skúste týchto 5 miest

Čo je mužské a čo ženské?

Len veľmi vzácne sa stretnú dvaja jednotlivci opačného pohlavia, ktorí majú úplne totožný vkus. Veď protiklady sa priťahujú, nie? Už s prihliadnutím na to, že na výber sú rôzne interiérové štýly, prichádza do úvahy množstvo variantov. K niečomu inému inklinujú muži, niečo iné uprednostňujú ženy. Výsledný mix vašich štýlov by však mal „zrodiť" nadčasový interiér.

 

Steny určujú atmosféru

V pánskom interiéri sú steny väčšinou v tmavých farbách, ženy túžia po výraznejšej farebnosti. Farba stien je dôležitá, pretože určuje atmosféru miestnosti. Tmavej farby na stene sa však nemusia báť ani dámy.

Prečítajte si aj: Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

Stačí ju skombinovať s jemnejším odtieňom, ktorý ju odľahčí a miestnosť rozjasní. Skúste typické „ženské" farby, ako sú napríklad ružová, levanduľová, tyrkysová doplniť o tmavú „mužskú", napríklad čiernu, sivú, tmavomodrú. Vybrané odtiene môžete zopakovať i na tapete.

Prečítajte si aj: Fúj! Toto je zoznam chorôb, ktoré môžete dostať z vášho záchoda

Pravidlo 80/20

Dodržaním tohto pravidla získate vzdušný a príjemný interiér. Riadite sa tým, že 80 % vecí v miestnosti je navždy a musia byť nadčasové (dvere, podlaha, nábytok) a 20 % prináleží vymeniteľným dekoráciám. A takisto postupujte pri výbere mužských a ženských dekorácií - 80 % nech je elegantných a uhladených a 20 % môže byť odvážnejších.

 

Jednoduché a nadčasové

Najlepší spôsob ako vytvoriť „obojpohlavný" interiér je použiť jednoduché základné kúsky. Menej znamená viac, nechajte interiér voľný a vzdušný. Ako dekorácie použite kúsky, ktoré dávajú v priestore zmysel.

Prečítajte si aj: Chceli by ste okno v kúpeľni, ale odrádza vás rosenie a zahmlievanie? Máme riešenie!

Kov

Kov je jedným z prvkov, ktorý sa pozdáva obidvom pohlaviam. Či už ide o kovové svietidlá, svietniky, alebo konferenčný stolík s kovovou základňou. Je to preto, že kov má rôznu farebnú úpravu, ktorú prisudzujeme k mužskému (čierna, mosadz, chróm) alebo k ženskému prvku (zlato, meď). V interiéri kombinujte masívne i subtílnejšie predmety.

Prečítajte si aj: Určite to robíte zle: Správne vetrať v kúpeľni je potrebné TAKTO často

Textílie

Textílie vyzerajú výborne v akomkoľvek interiéri. Dodávajú mu potrebnú textúru a priestor zútulnia. V mužsko-ženskom interiéri je dôležité nastoliť práve rovnováhu rozumu a citu, preto sa nebojte použiť mäkké vankúše, prikrývky a deky, vzorované koberce a závesy.

Inšpirujte sa dokonale vyváženými interiérmi v našej GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia