Ak sa chcete vyhnúť zbytočným hádkam so STRELCOM, váš byt by mal vyzerať takto

Môj byt | 28.08.2019

Zariaďujete si domácnosť so Strelcom? Držte sa týchto pravidiel.

Máte doma Strelca alebo sa s jedným práve chystáte bývať? Možno je Strelcom váš nový partner, a tak vám môžeme prezradiť, že vás čaká poriadna jazda životom. Toto ohnivé znamenie je plné dobrodružstva a prekvapení. Strelci sú spoločenskí, a tak si spolu užijete mnoho posedení s priateľmi či s rodinou. Ako teda vhodne zariadiť domácnosť so Strelcom, aby pasovala k jeho životnému štýlu?

Prečítajte si aj: Čo s toľkou bižutériou? Šikovné gazdinky nám prezradili najlepšie tipy

Strelec je zimné znamenie, a preto je jeho živel opakom zimy, je to totiž oheň. Vládne mu Jupiter, boh múdrosti a vládca sveta. Práve preto je typickou farbou Strelcov kráľovská modrá. Možno vás prekvapíme, ak povieme, že spomedzi kovov nepôjde o zlato, ale o cín. Tomuto znameniu tiež vládne číslo štyri a typickou kvetinou je krásny a efektný hyacint.

 

Nepokojný

Áno, aj tak možno označiť Strelca. Jeho život, to je neposednosť, neustály pohyb a spoznávanie sveta. Je športovo založený, potrebuje byť neustále v pohybe aj doma, a to si vyžaduje mnoho priestoru. Strelci ho prosto milujú, majú v ňom slobodu. Miestnosti vo svojom byte či dome preto nechávajte voľné, aby sa v nich dalo dobre pohybovať.

Prečítajte si aj: Najväčšie chyby pri renovácii, vyhnite sa im!

Voľte praktický a funkčný nábytok rafinovane jednoduchých tvarov. Skutočne sa nebojte siahnuť aj po dizajnérskych kúskoch. Nábytok by mal pôsobiť jednoducho, zároveň vám najviac poslúži, ak bude multifunkčný. Sofistikované tvary zaručia, že budete mať v priestore vždy aspoň jeden kúsok, ktorý bude pôsobiť esteticky a zaujímavo.

Prečítajte si aj: Wau, úžasné optické ilúzie s tapetami

Zabudnite na dúhu

Strelci nemajú radi výrazné alebo krikľavé farby, spôsobujú im totiž nepokoj, zvoľte preto na steny, nábytok i doplnky skôr neutrálne až chladné farby. Mimoriadne to platí pre spálňu, v ktorej potrebujete namiesto vizuálnej presýtenosti rýchle uvoľnenie a pokojný spánok.

 

Celkovo sú pre Strelcov dôležité hlavne dve miestnosti v domácnosti. Tou prvou je spomínaná spálňa, kam si chodí po svojich dobrodružstvách zaslúžene oddýchnuť, tou druhou je obývačka či iný spoločenský priestor, kde sa často stretáva s rodinou i s priateľmi.

Prečítajte si aj: To musíte vidieť: Luxusný dom na útese ako vystrihnutý z časopisu

Je takmer neustále obklopený ľuďmi, preto si vytvorte pohodlné posedenie, pridajte konferenčný stolík, zopár servírovacích podnosov a mnoho riadu do svojej základnej výbavy.Odvrátenou stránkou Strelcov je ich malý záujem o chod domácnosti.

Prečítajte si aj: Dizajnové pasce v kúpeľni: Sú pekné na fotke, ale v praxi nepoužiteľné, nedajte sa oklamať!

Môžete ich poslať na dlhú prechádzku so psom, keď však príde na upratovanie či organizovanie domácnosti, vezmite to radšej do svojich rúk.Ak sa chcete vyhnúť zbytočným hádkam, zariaďujte minimalisticky a snažte sa obmedziť hromadenie oblečenia, vecí, ale aj dekorácií či spomienok z ciest. Len takto sa vám podarí udržať celú domácnosť prehľadnú a usporiadanú.

Inšpirujte sa domácnosťou zariadenou presne pre Strelca v našej GALÉRII. Viac o tejto povahe sa dozviete vo VIDEU.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia