Podlaha z TOHTO materiálu vám vydrží v kuchyni zaručene najdlhšie

Môj byt | 06.09.2019

Ktorá podlaha vydrží v kuchyni najdlhšie?

Čo všetko musí vydržať podlaha vo vašej kuchyni? Nástrahy, ktoré vznikajú pri varení a pečení sú omnoho väčšie ako v iných miestnostiach. Veď si len predstavte rozliaty horúci čaj alebo naopak roztápajúci sa ľad z mraziaku. A aké škody spôsobia padajúce nože či rozbitý tanier? A prskajúci horúci olej? Zvolili ste tú správnu podlahu do tejto miestnosti?

Pozrite si aj: Poznáte výhody malých kuchýň? My áno

Priznajme si, podlaha v kuchyni musí vydržať veľa a za svoje peniaze rozhodne očakávame, že nám bude dobre slúžiť bez výrazných poškodení mnoho rokov. Práve preto je výber vhodného materiálu mimoriadne dôležitý. Našťastie, dnes je k dispozícii hneď viacero materiálov, ktoré vám budú verne slúžiť.

 

Na čo nezabudnúť

Podlahu v kuchyni potrebujeme odolnú a zároveň ľahko udržiavateľnú. Musí byť bezpečná a samozrejme, musí spĺňať aj naše estetické požiadavky. Rozhodne nepoľavujte v žiadnom z týchto bodov, časom by sa vám to vypomstilo. Konečný výber samotného materiálu podlahy by mal kombinovať aj vaše ďalšie potreby. Tak napríklad ak potrebujete teplý a tichý materiál, siahnite po dreve, ideálne po niektorej pevnejšej drevine.

Pozrite si aj: Nechce sa vám sledovať módne trendy? Stavte na nadčasové kuchyne s týmito 4 tipmi

Z tzv. umelých materiálov by ste mali zvažovať laminát a vinyl. Ich výhodou je možnosť neuveriteľne širokého množstva dizajnov, pričom môžu imitovať aj drevo či iné prírodné materiály takmer na nerozoznanie. Pri výbere laminátovej podlahy hľadajte triedu s vysokou odolnosťou. Tento materiál je odolný aj voči poškriabaniu a pod nohami nestudí.

Pozrite si aj: Strop zo sadrokartónu? Nikdy! Vieme, aký strop v kuchyni bude moderný aj o sto rokov

Vinyl vás očarí

Ak však hľadáte iný materiál, ktorý je mimoriadne odolný a tým pádom ideálny pre kuchynské podlahy, mali by ste zamerať svoju pozornosť na stále obľúbenejší vinyl. V tomto prípade ide o materiál zložený z viacerých vrstiev PVC s ochrannou vrstvou PUR.

 

Pre tých, ktorým sa zdá laminát príliš chladný, poskytne vinyl väčší tepelný komfort, budete sa na ňom cítiť takmer ako na dreve - avšak bez jeho negatív akými sú poškodenie dreva vlhkosťou či naopak vysychaním. Keďže ho nájdete v mnohých dizajnoch, môžete pomocou vinylu imitovať nielen drevo, ale aj dlaždice či iné materiály podľa svojej voľby.

Pozrite si aj: Ako správne rozmiestniť elektrospotrebiče vo varnej zóne v kuchyni?

Náš tip: Napriek tomu, že cenovo môže byť drahší, je to investícia, ktorá sa vám z dlhodobého hľadiska rozhodne vyplatí. Jeho pevnosť a takmer nulovú nutnosť údržby oceníte v nasledujúcich rokoch opakovane.

Inšpirujte sa podlahami v našej GALÉRII. Ktorá sa vám páči najviac?

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia