Tieto 2 maléry sa stávajú v 80 % domácností: Ako ich čo najrýchlejšie vyriešiť?

Môj byt | 11.09.2019

Domov, to nie je len vôňa, teplúčko a bezpečie. Sú to aj vymknuté kľúče, chaos a stres. Už sa vám stali tieto dve nehody?

Už ste sa niekedy vymkli alebo vytopili nechtiac susedov? Tieto, ale aj viaceré ďalšie „maléry" neobídu prakticky žiadnu domácnosť. Prosto stačí malá chvíľka nepozornosti a problém za stovky či dokonca tisíce eur môže byť na svete. Ktorým nepríjemným situáciám by ste sa mali za každú cenu vyhnúť a ako im jednoducho predchádzať?

Pozrite si aj: Ónyx je nový mramor: Pozrite sa, ako dokonale podčiarkol krásu v tomto byte

Niekedy je to až komické ako rýchlo sa všetko môže zvrhnúť. Zabuchnuté dvere, vytopená kúpeľňa či vydymený byt, nepríjemné situácie vzniknú skôr, než sa nazdáme. Ako im predchádzať a ako ich vyriešiť, ak sa už prihodia, aby ste z toho vyviazli s čo najmenšími škodami a sekerou na účte?

 

Stať sa to síce môže každému, niektorým ľuďom sa však rôzne nepríjemnosti v domácnosti stávajú častejšie. Ak patríte práve medzi nich, skúste urobiť niekoľko preventívnych opatrení, aby ste nemuseli zažívať nepríjemný stres opätovne.

Pozrite si aj: Zabudnite na tapety a kachličky, totálnym trendom sú sklenené zásteny

Vymknutie

Je to len otázkou sekundy, keď opustíme byt či dom a zistíme, že sme bez kľúčov. V lepšom prípade je doma niekto, kto vám vzápätí otvorí, v horšom budete musieť nájsť alternatívnu cestu domov inak.

Pozrite si aj: Máte ošarpané staré okno? Takto ho premeníte na cool dizajnový kúsok

Náš tip: Náhradné kľúče

Zaobstarať si jeden alebo aj dva náhradné kľúče nie je veľká investícia. Rozhodne vás vyjde lacnejšie než volanie zámočníckej služby. Nájdite vo svojom okolí niekoho dôveryhodného u koho by ste svoje kľúče nechali ako poistku. Môže to byť domový správca alebo suseda na dôchodku či mamička na materskej, ideálne domácnosť, v ktorej je niekto stále prítomný. Rovnako môžete nechať kľúče u príbuzných, ktorí sú v dosahu.

 

Tajná skrýša?

Tento nápad najprv dobre zvážte. Mať kľúče na tajnom mieste, napríklad v umelom kameni či v kvetináči pri dome vyzerá ako dobrý nápad, môže sa však vypomstiť. V prvom rade je potrebné, aby ste o tomto úkryte vedeli len vy, čím nemej osôb, tým lepšie, v druhom by skutočne malo ísť o miesto, ktoré nepadne do oka potenciálnemu zlodejovi ako prvé.

Pozrite si aj: Podľa TEJTO veci zistíte, či ste našli svoj štýl, alebo zariaďujete len podľa toho, čo je IN

Výpadky prúdu

Tie sú veľmi nepríjemné a môžu byť aj nebezpečné. Škodia vašim spotrebičom, ale môžu vás poškodiť aj po finančnej stránke, ak napríklad pre výpadok prídete o neuloženú prácu v počítači či dôležité dáta.

Pozrite si aj: Odborníci radia, ako sa starať o veľké sklenené plochy, aby neboli plné šmúh

Aby vám výpadok prúdu, hlavne ak je dlhodobejší, teda viachodinový, nespôsobil škody, vypnite po vypadnutí prúdu spotrebiče z elektriny. Chladničku otvárajte čo najmenej, tým sa v jej útrobách udrží chladný vzduch dlhšie a vaše potraviny budú mať potrebnú ochranu.

 

Pri výpadkoch prúdu počas noci je vhodné mať po ruke v domácnosti baterky, lampáše a tiež sviečky spolu so zápalkami. Uložte ich na jedno ľahko dostupné miesto, ktoré pozná každý člen domácnosti, aby ste sa k nimi vedeli dostať aj v úplnej tme.

Pozrite si aj: Tento štýl nie je pre každého: Miestami drsný, chladný, ale vždy elegantný (FOTO)

Kde sú hlavné vypínače?

Uistite sa, že každý člen domácnosti, ktorý trávi čas sám doma, napríklad aj váš školák, vie, kde v byte sú hlavné vypínače vody aj plynu, ukážte mu tiež, ako vypnúť alebo nahodiť poistky. Včasný zásah v priebehu pár minút vám môže zachrániť celý majetok.

A teraz si v našej GALÉRII pozrite, ako si môžete vaše domácnosti štýlovo zariadiť.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia