Kto by mal zvážiť čističku vzduchu?

Môj byt | 18.09.2019

Čistý vzduch v pohodlí domova by mal byť samozrejmosťou, no nie vždy je tomu tak. Po otvorení okien sa nám dovnútra síce dostane čerstvý vzduch, ale zaveje do izieb i alergény či pele. Tie sú vo vzduchu prítomné hlavne v období od marca do októbra, kedy kvitnú stromy a rastliny. Čističku by mali zvážiť i rodiny s deťmi, keďže na Slovensku trpí alergiami hlavne mládež do 15 rokov: podľa štatistík je alergikom každý štvrtý mladistvý.

Alergie na nás striehnu nielen z vonkajšieho, ale aj z vnútorného prostredia, kde sú najčastejším problémom roztoče, domáci miláčikovia a vírusy. Čističky vzduchu Daikin filtrujú čiastočky, alergény i nepríjemné pachy, preto sú vhodné aj do fajčiarskych domácností. Spotrebiče Daikin majú najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a navyše špeciálne snímače, ktoré zisťujú úroveň nečistôt vo vzduchu a podľa toho automaticky optimalizujú silu ventilátora.


Pre alergikov, astmatikov a často choré deti

Pre ľudí náchylných na znečistený vzduch je ideálnou voľbou čistička vzduchu s technológiou Daikin Streamer MC70L, ktorá svojim užívateľom ponúka výkonnú filtráciu vzduchu aj vo väčších miestnostiach, akými sú napríklad čakárne u lekára, kancelárie či školy. Vďaka 6-stupňovej filtrácii odstraňuje prachové čiastočky, alergény, pele, plesne, zápach, smog, cigaretový dym, ale i baktérie a vírusy. Masívny výboj jednotky „streamer discharge“ napadne vírusy, plesne, baktérie, alergény a nebezpečné chemické látky a rozloží ich na malé čiastočky. Tie následne zničí oxidácia, čím sa vírusy stávajú neškodnými. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov obsahuje technológie ako ionizátor, pachový či prachový senzor.


Pomocník počas vykurovacej sezóny

Zvlhčovače vzduchu sú dôležité počas vykurovacej sezóny, kedy vlhkosť vzduchu rapídne klesá až na úroveň 25 – 30 %. Pre človeka je pritom ideálna vlhkosť v rozmedzí od 40 do 60 %. Zvlhčovače vzduchu uľahčujú dýchanie, predchádzajú zvýšenej chorobnosti, suchej pokožke a očiam i vysúšaniu sliznice dýchacích ciest, vďaka čomu zamedzujú nachladeniu. Daikin má vo svojej ponuke zvlhčovač a čističku vzduchu Ururu MCK75J, teda produkt dva v jednom. Špičkové technológie ako flash steamer, plazmový ionizátor či elektrostatický filter prachu sa postarajú o maximálny výkon čistenia a optimálneho zvlhčovania priestoru.


Viac na www.daikin.sk.

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia