4 pravidlá, ktoré dodržte, keď začínate s mužom zdieľať jednu spálňu, neoľutujete

Môj byt | 20.09.2019

Vaša prvá spoločná spálňa. Vďaka týmto veciam bude dokonalá.

Začínate bývať s mužom svojho srdca? Prvé spoločné bývanie je výnimočné a jedna miestnosť v byte je pre každý pár obzvlášť dôležitá. Je ňou spálňa, v ktorej si iste chcete nielen oddýchnuť, ale stráviť aj mnoho príjemných chvíľ vo dvojici. Viete ju však zariadiť k maximálnej spokojnosti?

Pozrite si aj: Ošumelé a tuctové vodovodné batérie sú OUT: Pozrite na tieto 3D nádhery

Nový začiatok, radosť zo zariaďovania i vzájomné spoznávanie sa s partnerom, to všetko patrí k prvému spoločnému bývaniu. Jednou z najdôležitejších miestností, ktoré si budete zariaďovať či už v novom byte, alebo aspoň vo vlastnej izbičke v podnájme, bude práve spálňa. Na čo v nej nezabudnúť?

 

Ako v períčku!

Miesto na spanie - a nemusí to byť nevyhnutne manželská posteľ, je základom. Nielen v partnerskom vzťahu, ale aj pre zdravie a každodenné fungovanie. Veď ten, kto si v noci dostatočne pohodlne neoddýchne, nemôže byť spokojný ani úspešný.

Pozrite si aj: TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

Ak sa vám do miestnosti nezmestí kompletná posteľ alebo si ju z nejakého iného dôvodu neželáte, dbajte na to, aby každý z partnerov mal dostatok priestoru na spanie. Minimálna šírka lôžka na pravidelné spanie by mala byť aspoň 80 centimetrov.

Pozrite si aj: Radi sa pozeráte na pekné veci? Toto je 9 tipov na najlepšie jesenné výlety

Na trhu je k dispozícii široký výber skladacích postelí či praktických riešení v podobe vyvýšenej postele s dodatočným priestorom pod ňou. V bytoch, kde nemáte dostatok iného priestoru, určite nezabudnite využiť odkladacie miesto pod posteľou.

 

A čo svetlo?

Je mimoriadne dôležité. Aj keď zvyčajne sa hovorí o tom, ako správne spálňu zatieniť, rovnako dôležitý je počas dňa aj dostatok príjemného denného svetla a večer možnosť pripraviť si romantické či intímne osvetlenie a dostatok vhodného svetla pre milovníkov večerného čítania.

Pozrite si aj: Aj vy máte dilemu, kam zavesiť uteráky v kúpeľni? Skúste týchto 5 miest

Náš tip: Ak sa vám už vedľa postele nezmestia nočné stolíky, umiestnite osvetlenie na stenu pri posteli.

 

Nech to vonia!

Áno, pravidelné vetranie spálne netreba nijako zdôrazňovať. Do tejto miestnosti by ste si však mali priniesť aj príjemné vône, napríklad v podobe vonných sviečok, difúzerov, soľných lámp alebo pot pourri. Obľúbené vône či éterické oleje pomôžu nielen pri relaxe pred spaním, ale môžu navodiť aj erotickú atmosféru, rozhodne ich preto pri zvádzaní nepodceňujte.

Pozrite si aj: Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

Trochu romantiky

Ale len trošku! Rozhodne sa nesnažte premeniť vašu spoločnú spálňu na izbu zamilovanej tínedžerky. Spálňa by mala obsahovať aj mužské prvky či už na textíliách, alebo vzoroch na stene, tapete či rôznych doplnkoch.

Pozrite si aj: Fúj! Toto je zoznam chorôb, ktoré môžete dostať z vášho záchoda

Náš tip: Nezabudnite na hudbu. Pustite svojmu partnerovi hudbu podľa svojej nálady. Dokonale mu tým naznačíte, na čo práve máte chuť. A po náročnom dni si na zaspávanie pokojne pustite šumiaci les, jarný dážď alebo spev vtákov.

Ak nemáte nápady na štýlovo zariadené spálne, inšpirujte sa v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia