3 nápady, ktoré vylepšia izbu vášho školáka a dokážu ich spraviť aj sami!

Môj byt | 02.10.2019

Tri veselé projekty, ktoré zvládne v detskej izbe aj váš školák!

Detská izba je miestom, kde by sa fantáziou a kreativitou rozhodne nemalo šetriť. Je mnoho malých i väčších projektov, ktoré môžete so svojimi školákmi i predškolákmi podniknúť. Niektoré sú super jednoduché a budú vás stáť doslova len pár centov!

Prečítajte si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Aj vaše dieťa má iste minimálne z času na čas chuť pridať ruku k dielu a upraviť si detskú izbu podľa seba. Umožniť mu to môžete jednoduchými projektami, ktoré mu budú robiť radosť. Okrem zaujímavej výzdoby si môžete pomocou nich vytvoriť aj praktické pomôcky či úložné priestory.

 

Je to také jednoduché!

Čo by ste povedali na veselý stojan z plechoviek? Vhodné sú tie od nápojov, avšak najlepšie sa zdobia plechovky s papierovou etiketou. Tú pôvodnú odstráňte a teraz už môžete lepiť, kresliť, sprejovať! Originálny stojan na ceruzky, paličky, pravítka či papierové kvety je na svete.

Prečítajte si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Náš tip: Priskrutkujte plechovky na dosku a upevnite ju na stenu. Vznikne vám šikovné miesto na odkladanie drobností, ktoré nebudú zavadzať priamo na pracovnom stole.

Prečítajte si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Sťažujú sa susedia, že vaše deti buchocú nábytkom nad ich hlavami? Natiahnite na nohy stoličiek staré pestrofarebné ponožky. Zabránite tak poškodeniu podlahy a zároveň oživíte detský nábytok. Pokojne veselé ponožky či podkolienky natiahnite aj na nohy stola.

 

Pre malého maliara

Vyhraďte vašim deťom stenu alebo menšiu plochu na kreslenie. Upevnite na ňu tabuľovú fóliu určenú na písanie a kreslenie. V špecializovaných predajniach nájdete aj také s magnetickou úpravou, čo znásobí vaše kreatívne možnosti. Detská izba tak každý deň môže vyzerať inak.

Prečítajte si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Čo s kotúčikmi od WC papiera?

Zbierajte ich! Keď ich budete mať dosť, nafarbite ich alebo obaľte do farebného, či baliaceho papiera a zlepte jeden vedľa druhého v ľubovoľnom počte poschodí. Nech sa páči, vaša multigaráž pre malé autíčka je na svete. Garáž môžete umiestniť do krabice od topánok či inej väčšej krabice, aby sa vám s ňou jednoduchšie manipulovalo.

Prečítajte si aj: 4 triky, vďaka ktorým bude vaša stará kúpeľňa vyzerať draho a luxusne

Zbierať sa oplatí nielen kotúčiky od toaletného papiera. Deti milujú malé krabičky na svoje poklady a hračky. Krabičky môžete vyzdobiť a zadnou stranou upevniť na stenu alebo dosku, ktorú opriete o stenu. Malé domčeky pre bábiky, zvieratká alebo autíčka sú na svete.

 

Hľadáte jednoduchý organizačný systém na rôzne papiere, školské zošity alebo časopisy? Kúpte kovové zakladače na časopisy, pokojne ich prestriekajte veselými farbami či trblietkami a následne pripevnite na stenu horizontálne alebo vertikálne - jednoducho, podľa vašich potrieb.

Inšpirujte sa štýlovo zariadenými detskými izbami v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia