PANNÁM sa darí, lebo sú puntičkárky: Celý život sa riadia týmito 3 vecami

Môj byt | 21.10.2019

Tieto tri inšpirácie v bývaní si zoberte od Panny!

Vedeli ste o tom, že znamenie Panny patrí medzi najporiadnejšie a najorganizovanejšie? Mať domácnosť ako Panna môže byť síce pre niektoré (menej poriadne) znamenia iba vysnívaným cieľom, niektoré tipy a triky si však od puntičkárskej a perfekcionistickej Panny môžete zobrať hneď!

Ostatní práve čítajú: Viete, čo dokáže veľké zrkadlo v kúpeľni?

Je len jedno znamenie v celom zverokruhu, ktoré jednoznačne dominuje v umení správne a efektívne si zorganizovať nielen svoju domácnosť, ale napríklad aj vzťahy, prácu či celý svoj život. A Pannám sa skutočne darí, aj keď niekedy sa ich úspechy naplno prejavia až s vekom. V niektorých oblastiach nám však môžu poslúžiť ako dobrý príklad.

 

Len jedna zásada na začiatok

Máte vo svojej domácnosti neustále chaos? Raz za čas vás to isto omrzí a pustíte sa pekne „z gruntu" do upratovania, organizovania alebo stanovovania pravidiel, ktoré vám majú život zjednodušiť. Čoskoro však na ne zabudnete alebo ich porušíte, lebo vám toto obmedzovanie nedáva príliš zmysel a je tiež mimoriadne únavné.

Pozrite si aj: Bidet či len klasické WC? Odpoveďou je sprchovacie WC

Náš tip: Pre lepšiu organizáciu domácnosti aplikujte síce jednoduché postupy - venujte sa im však dôsledne. Začnite s prostým pravidlom, že okamžite odložíte každú vec, ktorú ste použili, jej upratanie nenecháte na neskôr. Zvyčajne vám táto činnosť zaberie pár (desiatok) sekúnd. Hotovo!

Prečítajte si aj: Máte klasické rebríkové radiátory v kúpeľni? Chyba, existujú omnoho lepšie!

Plánujte

Pre niekoho to môže znieť mimoriadne nudne. Plánovanie je však základom šetrenia času i peniazmi. Nehovoriac už o tom, koľkému stresu sa takto vyhnete. Plánovanie neznamená, že musíte stráviť hodiny nad nudnými zoznamami. Ak sa však chystáte do obchodu, prejdite si celú domácnosť a poznamenajte si, čo by ste potrebovali kúpiť.

 

Nazrite do kalendára a navrhnite si na papier plánované pokrmy na nasledujúci týždeň alebo víkend (ak varíte doma). V prípade, že si presne nepamätáte recepty, vyhľadajte si ich vopred a porovnajte s domácimi zásobami.

Mohlo by vás zaujímať aj: Vďaka kuchyni v TEJTO farbe budete mať nonstop dobrú náladu

Náš tip:Niektoré drahšie položky, ktoré kupujete len raz za niekoľko mesiacov, sa vyplatí mať poznamenané. Je vhodné si zaznačiť, na koľko vás vyšla pracia dávka obľúbeného pracieho prostriedku či umývacej tablety do umývačky. Takto si budete vedieť porovnať aktuálne ceny v obchodoch. Sledujte tiež domáce zásoby, získate tak viac času na vyhľadanie výhodnej akcie.

Kliknite si aj na: Viete vôbec, čo všetko sa vám zmestí na vnútornú stranu dvierok v kuchyni? Pozrite!

Zásada číslo 3: Pre vás to najlepšie!

Nemáte radi upratovanie? Predchádzajte mu pomocou obmedzenia neporiadku. Zároveň však myslite na to, že vy si poriadok a príjemné prostredie skutočne zaslúžite. Vyhraďte si pravidelne priestor na upratovanie, aby ste následne mohli tráviť čas v útulnom prostredí. Ak totiž viete, pre koho to robíte, bude aj táto pomerne málo obľúbená činnosť o čosi znesiteľnejšia.

Pozrite si v GALÉRII, ako má vyzerať interiér, v ktorom budú ľudia v znamení Panna šťastní.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia