TAKTO si doma spravíte vlastné fitko aj bez veľkých priestorov!

Môj byt | 04.11.2019

Zmeniť postavu k lepšiemu často znamená len odhodiť výhovorky. Napríklad tie, že na cvičenie doma nemáte miesto a fitko je ďaleko. Na to, aby ste si zacvičili, vám stačia dva štvorcové metre a tie sa hravo nájdu aj v garsónke.

Využite zrkadlo

Hodí sa také, ktoré využívate bežne aj pri obliekaní. Pred ním si zložíte karimatku a máte improvizované fitko, ktoré sa po odcvičení zmení na obytnú izbu. Na karimatke pritom zvládnete odcvičiť základy pre posilnenie tela s vlastnou váhou. Zároveň dokážete absolvovať aj strečing a cviky s fitnes expandérom.

Pozrite si aj: Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

Jednoručky pod posteľou

Ideálne miesto, kde nikomu nebudú zavadzať, stačí ich len v správnej chvíli vytiahnuť. Aj v tomto prípade je dobré nastaviť svojmu cvičeniu zrkadlo, aby ste si dokázali skontrolovať správny postoj. Pritom na posilnenie rúk či drepy vám stačí len malý priestor. Činky vytiahnete spod postele a aj v stoji, bez lavičiek a plošín zvládnete cviky, aby ste mali na rukách aj nohách pekné svaly.

 

Rebriny

Sú veľmi dômyselným vynálezom. Nehodia sa síce do obývačky, ale spálňa a detská izba ich príjmu ako vlastné. Na cvičenie vám dieťa určite svoj priestor požičia. Navyše, rebriny sú praktické z viacerých aspektov. Po cvičení sa cez ne dajú prehodiť tričká aj šaty. Prispejú tak nielen k fit postave, ale aj k väčšiemu poriadku v izbe tínedžera.

Ostatní práve čítajú: Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

Rotoped do rohu

Miesto na stacionárny bicykel alebo eliptický trenažér sa rozhodne nájde aj v malom byte. Viete ním totiž vyplniť napríklad priestor za dverami. Vďaka tomu bude elegantne skrytý, ale vždy pripravený, keď za sebou zatvoríte dvere a začnete sa potiť. V krízovej situácii môžete takýto stroj používať aj v pozícii nemého sluhu.

Prečítajte si aj: Neželaný hmyz v kuchyni. Ako sa ho zbaviť?

Hrazda

Nenápadná a dokážete vďaka nej precvičiť ruky aj brucho. Hrazdu môžete pripevniť ako štýlový prvok k stropu. Dokonca existujú polohovateľné hrazdy, takže ak necvičíte, udržia aj vaše šaty, saká či tričká na vešiaku. Hrazda pri strope nikomu nezavadzia. Alternatívou je aj tá na zárubni, ktorú využijete v prípade, ak máte zárubne dverí kovové a zapustené v betóne.

Nahliadnite do našej GALÉRIE, ukážeme vám, ako si ľahko vytvoriť domáce fitnescentrum!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia