Vďaka týmto trikom dosiahnete predsieň bez vlhkosti a zápachu

Môj byt | 06.11.2019

Ako udržať predsieň suchú a čistú aj vo vlhkých a studených mesiacoch?

Po príchode domov iste túžite po útulnom mieste, ktoré vás bude vítať príjemnou vôňou i teplotou. Rýchlo zo seba zhoďte vlhký kabát, vyzujte nohy z mokrých topánok a dáždnik postavte do kúta, aby vyschol.

Pozrite si aj: Na 1 vec pri výbere dverí všetci zabúdate a robíte tak obrovskú chybu

Predsieň, a neraz len malé zádverie, patrí k miestnostiam, ktorým sa nevenuje vždy dostatočná pozornosť. Často ich zariaďujeme medzi poslednými miestnosťami v domácnosti a bez poriadneho plánu. To sa vám prirodzene vypomstí nielen neporiadkom, ale aj ďalšími nepríjemnosťami, ktoré budete denne riešiť.

 

Už ste niekedy vstúpili do domu, kde ste sa hneď za dverami museli vyzuť a vyzliecť, a to aj napriek tomu, že tam bola poriadna zima? Veľmi nepríjemný zážitok, ktorý nepoteší nielen návštevu, ale znepríjemňuje život aj samotným členom domácnosti. Veď kto si túži hneď ráno obúvať „vychladené" topánky?

Ostatní práve čítajú: Tento dom vyhral prestížne ocenenie za najlepšiu architektúru - Cezaar

Ako teda vyzrieť na príjemnú a funkčnú predsieň?

Predovšetkým by ste v tejto miestnosti mali mať primeranú teplotu. Nie je potrebné, aby bola natoľko vykúrená ako vaše bežné denné miestnosti, napríklad obývačka. V mnohých prípadoch stačí len temperovanie, teplota by však nemala klesnúť pod 16 - 17 stupňov. Spolu s teplotou je zároveň dôležité, aby ste miestnosť mohli dostatočne vetrať.

Kliknite si aj na: V tomto bytovom dome by chcel bývať každý z vás

Vďaka tomu vám bude môcť vlhké oblečenie, napríklad vetrovky, kabáty, ale aj rukavice či čapice a klobúky, rýchlo a efektívne uschnúť bez zbytočného zápachu. Keďže tieto veci nie je vhodné sušiť nárazovo pri silnom zdroji tepla, sú stabilné podmienky na uskladnenie a sušenie týchto vecí a ďalších zimných či športových pomôcok nevyhnutné.

 

Topánky do odkvapkávača

Mokrú obuv postavte najprv na odkvapkávaciu tácku alebo mriežku, predídete tak znečisteniu predsiene i prípadnému poškodeniu podlahy, či nábytku.

Pozrite si aj: Máte celý život biely strop? Chyba!

Náš tip: Vytvorte si dostatok priestoru na zavesenie či skladovanie oblečenia. Kabáty a napríklad aj kožené bundy je vhodné skladovať zavesením na vešiak. Takto si zachovajú svoj tvar a budú môcť správne vyschnúť.

Prečítajte si aj: Túžite mať rodinný dom a zároveň neodísť z hlavného mesta? Máme riešenie!

Zberač vlhkosti?

Môže sa hodiť. Viac vlhkosti v chladnejších miestnostiach akými sú predsiene, si môžete všimnúť v dňoch, keď je rozdiel v teplotách jednotlivých miestností vyšší. Ak ste však viac vlhkosti vnútri spozorovali po zateplení budovy či výmene okien, zavolajte odborníka, aby posúdil úspešnosť technického riešenia, máte totiž posunutý rosný bod.

 

Príjemná predsieň aj pre vás

Predsieň slúži najlepšie, ak je správne rozvrhnutá. Všetky uskladnené veci od oblečenia, obuvi až po doplnky či tašky musia mať svoje miesto. Zároveň by to mala byť vizuálne príjemná miestnosť, ktorá sa vám bude ľahko udržiavať. Jemná vôňa v podobe čerstvých kvetín, vonnej sviečky či osviežovača je milým doplnkom, ktorý vás bude vítať po každom príchode domov.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII ako krásne môže vyzerať aj vaša predsieň.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia