Žije sa lepšie Bratislavčanom alebo Košičanom? TOTO sú fakty a výsledky!

Môj byt | 22.11.2019

Bratislava verzus Košice. Kde sa žije lepšie?

Východ alebo západ našej krajiny? Kde sa ľuďom žije lepšie a jednoduchšie? Tušíte, čo všetko vplýva na spokojnosť ľudí na oboch koncoch našej republiky? Nie, nebude to také jednoduché, prezradíme však, že ak vyrazíte z Bratislavy smerom na východ, budete zrejme spokojnejší!

Pozrite si aj: Vďaka maľovaným žaluďom váš byt zažiari - takto si ich vyrobíte

Prekvapili sme vás?

Ako sa hovorí, tráva u suseda je vždy zelenšia. A práve preto sa nám takmer automaticky zdá, že inde sa zvyčajne ľuďom darí lepšie, majú viac príležitostí či pohodlia. Platí to aj pri bývaní? Čo si myslia o svojom meste Košičania a sú Bratislavčania skutočne spokojní? Možno im život v hlavnom meste závidieť?

 

Chce to správne otázky

Spokojnosť nemožno merať iba jedným parametrom. Platí to aj o spokojnosti týkajúcej sa kvality života a bývania. Preto je nutné sledovať mnoho rozličných parametrov a ľuďom klásť tie správne otázky. Takže, čo trápi ľudí na oboch koncoch republiky? Sú to rovnaké problémy a komu sa vlastne nakoniec žije lepšie?

Ostatní práve čítajú: Ak máte v domácnosti Leva, obklopte sa TÝMITO vecami, aby všetko fungovalo

Dôležité kritériá

Čo poviete, ktoré kritériá sú dôležité? K príjemnému a pohodlnému životu človek potrebuje príležitosti nájsť si prácu a aj dostatočné celkové finančné ohodnotenie, aby domácnosť, v ktorej žije, mala dobré finančné možnosti.Kvôli presunom  v meste je dôležitá verejná doprava a možnosť prepravovať sa podľa potreby.

Prečítajte si aj: Romantický krb vytvára atmosféru, ALE my sme zisťovali, či hreje lepšie ako klasický krb

K ďalším kritériám patria dobrá dostupnosť zdravotnej starostlivosti a vzdelania, teda škôl, stav ulíc, budov, verejných priestranstiev, dostupnosť športovísk, obchodov a tiež zelených priestranstiev akými sú parky či záhrady. K tomu všetkému nesmieme zabúdať na bezpečnosť a čistotu.

 

S ohľadom na všetky tieto kritériá sú celkovo spokojnejší vo svojom meste Košičania. Ukazuje sa, že len v dvoch oblastiach nie sú až takí spokojní, a tými sú dostupnosť práce a výška príjmov. Z ich hodnotení však vyplýva, že majú podľa svojho názoru dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť, ich mesto je čistejšie, pokojnejšie, lepšie vybavené športoviskami, zeleňou a má aj lepšiu verejnú dopravu.

Toto je super: Pre TOTO znamenie predstavuje rodina a domov absolútne všetko

Na druhej strane sa ukazuje, že hlavné mesto ponúka nielen vyššie zárobky, ale aj vyššie výdavky a viac možností zamestnať sa. Bratislavčania tiež majú mnohé možnosti kultúrneho vyžitia a poloha mesta ponúka ľahkú dostupnosť metropol v okolí, kam tiež môžu cestovať za prácou.

Mohlo by vás zaujímať aj: Toľko úžasných nápadov! Z týchto adventných kalendárov odpadnete

Hlavnému mestu nezáviďte

Za porovnateľný byt zaplatíte v Bratislave omnoho viac ako v Košiciach, ale ak nemáte vlastné bývanie, je to práve hlavné mesto, kde sa ťažšie ubytujete, napríklad v podnájme za „rozumnú sumu". Zdá sa teda, že aj keď v niektorých parametroch vyzerá život v Bratislave ideálnejšie, nie je všetko zlato, čo sa bliští, a tak celkovo v spokojnosti predsa len víťazia Košičania.

Porovnajte si krásu týchto miest v našej GALÉRII!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia