Spálňa: Čo všetko je okolo postele

Nábytok | 30.01.2016

V súvislosti s posteľou dnes nebudeme hovoriť o kvalite posteľných plachiet, či dobrom pyžame. K sladkým snom významne pomôžu tipy, ktoré vymysleli odborníci na spánok spolu s majstrami feng shuei aj dizajnérmi. Ide o pár nápadov, vďaka ktorým budete spávať lepšie a kvalitnejšie ako kedykoľvek pred tým.  Uprataný stolík


Koľko vecí na ňom prakticky potrebujete? Veľa ich nie je. Pritom nočný stolík patrí k miestam, ktoré sú často až priveľmi zapratané. Jedna nočná lampa, kniha, prípadne pohár vody. Minimalizmus a poriadok pri pohľade z postele navodzuje tie správne mozgové vlny na správne naladenie príjemných snov.

Mäkká stena
Dizajnér Jeff Andrews odporúča staviť nielen na mäkké a pohodlné postele, ale celkový pocit mäkkosti umocní aj zástena za posteľou. Nebojte sa popri trendoch v drsnej omietke, betóne, prípadne tapetách doplniť o stenu z textilu. Mali by ste zaspávať lepšie a už pri pohľade na mäkkú stenu sa vám budú zatvárať oči.

 
Chlad a príroda
V spálni je vhodné mať o pár stupňov chladnejšie ako v iných izbách. Zároveň stavte na výsostne prírodne vlákna. Dôvod? Naše telo si dobre pamätá, že jeho domovom je príroda. Zaobalením sa do prírodných materiálov je to ako nechať sa pomaznať v lone prírody. Nie nadarmo sa hovorí spať ako v bavlnke.

Jednoduchosť je ideál
Čím menej toho v spálni a pri posteli máte, tým lepšie. Vyhoďte preč elektroniku, nechajte si len to najnutnejšie a určite si pred posteľ nesťahajte televíziu. Ak spíte v čistej spálni, kde vám myšlienky pred odchodom na nočný odpočinok nemá čo rozladiť, budete spávať lepšie.

 
Vyberajte zodpovedne
Pri výbere umeleckých diel zohráva dôležitú úlohu nielen cena, ale aj to, ako vplývajú na človeka. Abstraktné tvary skôr podnecujú kreativitu a pred spaním spolu s ostrými farbami môžu rozrušovať. Prírodné motívy nikdy nič nepokazia.

Oddychová zóna
Pri problémoch so spánkom je dobré zriadiť si pri posteli oddychovú zónu. Pohodlné kreslo, priestor na čítanie. Niečo, kde sa oddáte relaxu a následne sa už len rýchlo presuniete na lôžko. Je to veľmi šik nápad pre tých, čo dlho nemôžu zaspať.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia