FOTOINŠPIRÁCIA: 10 x kuchynský kút ako stvorený pre raňajkovú pohodu

Nábytok | 31.08.2018

Jedálenské kúty vytvárajú útulné zákutie ideálne na pozvoľné prebudenie. Zvlášť sa hodia pre ľudí, ktorí nevstávajú ako čiperné ranné vtáča, ale potrebujú pár minút pre seba.

Raňajkovať - a hlavne jesť posediačky - prospieva lepšiemu tráveniu, duševnej pohode a aj lepšej komunikácii v domácnosti. Aj keby to malo byť len pár minút. Inšpirujte sa týmito kuchynskými kútmi, ktoré sa hodia aj do celkom malých bytov.


Pozrite si: Namiesto samostatnej jedálne - postavte do kuchyne veľký stôl pre celú rodinu!

Bezpečný stôl
Väčšina ľudí sa ráno len pozvoľna dostáva do top formy, preto je vhodné venovať zvláštnu pozornosť stolu. Ideálne sú zaoblené hrany stola a aj mäkšie okraje stoličiek. Čalúnená kuchynská lavica je úplne skvelá.


Pozrite si aj: 35 inšpirácií na štýlovú kuchynskú lavicu

Pekný výhľad
Pekný výhľad v jedálenskom kúte nemusí znamenať len senzačnú vyhliadku z okna, ale aj pohľad na upratané police, pekný obraz, zátišie s kvetmi a fotkami a podobne. Raňajšia káva alebo čaj sa jednoducho lepšie pijú v zátiší pripomínajúcom romantické bistro.


Krásne jedálne: Našli by ste medzi nimi nejakú podľa vášho vkusu?

Lavica alebo stoličky?
Čím menšia domácnosť, tým viac sa treba prikloniť k jedálenskej lavici. Jej výhodou je totiž práve kompaktnosť - pod sedadlom môže byť úložný priestor na veci, ktoré sa používajú raz za čas a okrem toho, ľudia sediaci na lavici zaberú menej miesta než v prípade, že by každý mal separátnu stoličku.


Nazrite aj do galérie pod článkom a pozrite si viac jedálenských kútov, ktoré stoja za inšpiráciu.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia