Taburetka: Náramne praktická vec, ktorú naozaj využijete

Nábytok | 21.08.2018

Jednoduchý kus nábytku, ktorý nahradí stoličku aj príručný stolík - taburetky majú širšie využitie, než si možno myslíte.

Skladná
Výhodou taburetky sú spravidla jej kompaktné rozmery. Keďže nemá rúčky ani vysoké operadlo chrbta, dá sa dobre stohovať a skladovať. Hoci aj tak, že ju zasuniete pod stolík alebo konzolu. Tým pádom je z nej ideálne sedadlo aj v úzkych priestoroch, ako napríklad predsieň, kde sa zíde pri obúvaní.

Inšpirujte sa: 10 netradičných spôsobov, ako využijete obyčajnú stoličku

Flexibilná
Taburetka často pripomína kocku. Tá môže pozostávať z viacerých dielov poskladaných jeden na druhom. Ak ich rozložíte, premenia sa na improvizovanú posteľ. Takéto riešenie je praktické len vtedy, ak sú jednotlivé diely navzájom pospájané, aby sa v noci nerozdelili.


Originálna

Taburetku bežne dostanete kúpiť v obchodoch s nábytkom, no ak túžite po niečom originálnejšom, je to vlastne celkom jednoduché. Stačí taburetke ušiť, upliesť alebo uháčkovať nový kabát. Keďže nejde o veľký kus nábytku, pôjde to raz-dva.

Pozrite si aj: 5 druhov nábytku, ktorý je v malom byte na nezaplatenie

S tajomstvom
Ideálna taburetka alebo čalúnený stolček pod nohy sú ideálne vtedy, ak majú tajné poslanie. Presnejšie, rolu úložiska. Taburetka s výklopným sedákom, pod ktorým sa skrýva úložný priestor na menšie veci, sa hodí napríklad pri televíznom kresle (v taburetke skryjete TV program, okuliare alebo ovládače), prípadne pri kresle na ručné práce, ale aj v detskej izbe či spálni.Jednoducho všade tam, kde sa zíde mať poruke zopár drobností, ktoré chcete ľahko odložiť.


Nazrite do galérie pod článkom a pozrite si senzi taburetky a ich využitie v interiéri.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia