To musíte vidieť: Nábytok zo smetných nádob!

Nábytok | 22.08.2018

Je pekné dávať veciam druhú šancu, aby neskončili na skládke. Ale dať druhú šancu samotnej smetnej nádobe to je už iná káva. Špecifický účel nádob totiž u mnohých vzbudzuje predsudky. Napriek tomu sa nájdu odvážlivci, ktorí z nich dokážu vykúzliť praktické a pekné veci.

Vynes smeti!
Človek celý život produkuje odpad rôzneho charakteru, z ktorého prevažná časť končí v smetných nádobách. Aj tie však majú svoju životnosť a jedného dňa skončia na smetisku ako nepotrebné. České dizajnérske štúdio Design Fabrika týmto vyslúžilcom vdýchlo nový život. Stačil skvelý nápad, pár úprav a výsledkom je štýlový nábytok.

Inšpirujte sa: Super nápady, ako si skrášliť odpadkový kôš

Len pre odvážnych
Dizajnér Jan Vopálka vytvoril stoličky, stoly, umývadlo, toaletný stolík či dokonca jednoduchú chladiacu nádobu na nápoje z hliníkových kuka nádob. Uznávame, že tento nábytok možno neosloví každého a rozhodne nie konzervatívneho zákazníka. Vieme si ho však predstaviť v undergroundovom bare alebo v byte voľnomyšlienkara s otvoreným srdcom.


Stačí trochu kreativity...

Prehliadka výtvorov na internete jasne ukazuje, že zo smetných nádob rôzneho charakteru môže vzniknúť pekný a praktický nábytok. Recyklovanie niektorých nádob si ani nevyžadujú veľkú námahu. Veľmi jednoducho pretvoríte z hliníkovú smetnú nádobu na štýlový kvetináč na kvety, kresielko alebo pohovku a z veka môže byť nezvyčajné tienidlo na lampu. Zužitkovať sa dajú aj „smetiaky" z plastu. Napríklad rakúska Garbage Upcycling z nich vytvára zaujímavé kreslá a pohovky pod názvom Long-ton-chair.


Inšpirujte sa: Zamaskujte si smetiaky pred domom a záhrada bude ako sen!

Čo tak bazén?
Ak máte možnosť získať veľkokapacitný kontajner na smetie, neváhajte. Za málo peňazí získate vynikajúci bazén. Zdá sa, že hranica medzi luxusom a odpadom nie je až taká neprekonateľná. Kontajner stačí osadiť do zeme, obložiť drevom alebo obkladom a nikto neodhalí, aký neurodzený pôvod má váš bazén. Určite vám v týchto horúcich dňoch takýto improvizovaný priestor na osvieženie určite urobí radosť.


Pozrite si viac inšpirácií v galérii pod článkom.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia