Senzačná premena stola: Z jedálenského stola je biliardový!

Nábytok | 24.08.2018

Možno ste aj vy po príjemne strávenom večere pri biliarde ľutovali, že takýto stôl nemáte doma. No kde by sa zmestil? A čo by na to povedali ostatní členovia rodiny?

Biliard je hra, ktorú milujú ľudia na celom svete, bez ohľadu na pohlavie či vek. Nepotrebujete pri nej svaly, ale zručnosť, ohybnosť a presnosť. Nebude sa vám v nej dariť, ak vám chýba sebakontrola, trpezlivosť, predstavivosť a skromné znalosti fyziky.

Dokonalý hybrid
Problém má jednoduché riešenie, stačí si kúpiť 2 v 1 - jedálensko-biliardový stôl a môžete hrať biliard v pohodlí domova kedykoľvek, doslova po každom jedle. Stôl je síce väčší, ale určite sa k nemu zmestí celá rozvetvená rodina. Neobstoja ani námietky, že má robustnú konštrukciu a nemoderný vzhľad, ktorý nepristane súčasnému interiéru. Existuje niekoľko výrobcov týchto hybridov, preto sú na trhu i stoly s moderným elegantným dizajnom.

Prečítajte si: Prečo treba mať doma jedálenský stôl?

Stačí zložiť dosku...
Na prvý pohľad je ťažké zistiť účel stola, pravda sa odhalí po odkrytí dosky - ide o plne funkčný biliardový stôl. Návštevy vás budú milovať, ak im po skonzumovaní jedla ponúknete možnosť zahrať si. Originálny biliardový stôl môže byť trochu nižší ako jedálenský, ale výrobcovia mysleli aj na to. Výškový rozdiel sa dá odstrániť buď zvýšenou krycou doskou alebo polohovateľnými nohami. Pri stolovaní necítite žiadne obmedzenia. V priestore pod krycou doskou je dostatok miesta na uskladnenie biliardového tága i gúľ.


Pozrite si viac v galérii pod článkom!

Nielen drevo
Na výrobu stolov sa používa drevo, ale tiež nerezovú oceľ, ktorá uspokojí predstavy majiteľov moderných interiérov. Stôl tak môže mať oveľa subtílnejšiu konštrukciu. Krycia doska môže byť jednodielna alebo z dvoch kusov. Fanúšikov hier poteší skutočnosť, že v ponuke sú tiež krycie dosky na stolný tenis, stolný hokej, poker či ruletu. Krycia doska nemusí byť výlučne drevená, ale tiež zo skla alebo v kombinácii drevo, keramika. Bonbónikom je, že okrem farebného prevedenia stola si môžete zvoliť i farbu plátna.

Pozrite si: SUPER premena starého jedálenského stola! To musíte vidieť!

Stačí otočiť
Na zákazku si môžete nechať vyrobiť zaujímavú verziou stola, ktorý sa mení z jedálenského na biliardový pretočením o 180°. Je k dispozícii v niekoľkých prevedeniach drevených dekorov a vybrať si môžete aj farbu hracieho plátna. Pri tomto type stola odpadá odkladanie krycej dosky, ale určite sa vám zíde úložný priestor na uskladnenie herných pomôcok.


Aj ostatný nábytok

Belgická spoločnosť Saluc, ktorá vyrába biliardové stoly a obohatila trh o jedálensko-biliardové stoly v modernom prevedení. Po uvedení stola na trh si zákazníci doslova vyžiadali aj ostatný dizajnovo zhodný jedálenský nábytok. Spoločnosť preto vytvorila kolekciu nábytku, v ktorej sa nachádzajú stoličky, lavičky či príborník. Zariadenie jedálne je vďaka tomu v jednom štýle.

Pozrite si viac fotiek v galérii pod článkom!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia