Vyrazí vám dych: Nábytok, ktorý šetrí miesto!

Nábytok | 25.12.2018

Nábytok nemusí byť len na úkor vášho voľného priestoru v byte. Pozrite sa s nami na kreatívne dizajnové nápady, ktoré šetria miesto!

Už roky nás dizajnéri ohurujú nábytkom, ktorý dokáže poriadne prekvapiť. Rozhodne to však má zmysel, veď za miesto navyše si neraz musíme priplatiť mastnú sumu. Ak teda bývate v obmedzenom priestore, nábytkové vychytávky budú vaším záchrancom.

Šikovne skonštruovaný nábytok, ktorý poskytuje viacero funkcií v jednom, je jednoznačne pomocníkom mnohých domácností. Niekedy stačí detail, ktorý pridá úložný priestor alebo vytvorí dodatočnú plochu na prácu, či varenie. A čo nábytok, ktorý po použití doslova zmizne?

Prečítajte si aj: Toto sú NAJdizajnovejšie budovy planéty! Získali celosvetový obdiv: Získajú aj váš?

Áno, je aj taký a vy ho iste poznáte. Ak žijete v mimoriadne obmedzenom priestore, tak je posteľ kusom nábytku, ktorý môže výrazne zavadzať. Postele však dokážu aj zmiznúť - napríklad ich jednoduchým zasunutím alebo sklopením.

 

Na ich spodnej strane po sklopení môžete mať vyklápaciu stolovú dosku alebo svoju posteľ niekoľkými ťahmi premeníte na pohodlnú pohovku pre návštevu. Ani posteľ, ktorá zmizne vo vstavanej skrini, nie je na zahodenie.

Náš tip: Či už si ju dávate vyrobiť na zákazku, alebo ju kupujete v predajni, rozhodne si ju vyskúšajte. Je jej mechanizmus dostatočne tichý? Každá posteľ má určitú hmotnosť a jej vyklápanie a sklápanie nesmie byť pre vás prekážkou.

Prečítajte si aj: Ako mať Vianoce po celý rok? S týmto vynálezom to bude hračka!

Stohujte

Áno, stohovateľný nábytok nie je v podstate žiadnou novinkou. Vynikajúco funguje pri stoličkách alebo príručných stolíkoch. Inovatívne spôsoby ako stohovať prakticky čokoľvek v domácnosti, sú všade na internete. Vo svojom stolíku môžete nájsť zabudované aj pohodlné stoličky alebo taburetky pre väčšiu spoločnosť.

 

Vešajte ich

Áno, opäť myslíme menšie a ľahšie kusy nábytku alebo aj čokoľvek, čo potrebujete v domácnosti skladovať. Stoličky zavesené na stene pokojne využijete aj ako poličky či odkladací priestor.

Modulárny nábytok

Nábytok, ktorý môžete kúpiť po kusoch a jednotlivých moduloch, môže byť riešením aj pre váš priestor a peňaženku. Nakupovať totiž môžete postupne a jednotlivé diely nábytkovej zostavy presúvať podľa aktuálnych potrieb. Zvyčajne sú rozmerovo dizajnované do menších priestorov, a tak iste nájdete kúsok, ktorý sa presne hodí aj vám.

Takéto šikovné druhy nábytku nájdete aj v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia