Nevyhadzujte staré debničky: Vyrobte si z nich takýto skvostný a zároveň lacný nábytok

Nábytok | 06.02.2019

Niekedy netreba utrácať množstvo peňazí, stačí sa len poobzerať a nájsť nové využitie veciam, ktoré iní považujú za odpad. Pozrime sa na takéto kreatívne spojenie s debničkami!

Kreatívni ľudia nepoznajú hranice a dokážu prerobiť aj nepotrebné predmety na štýlové interiérové doplnky. Dnes sa zameriame na drevené debničky, ktoré sú skvelým polotovarom na výrobu trendového nábytku.

Prečítajte si aj: Stále rozhádzaná domácnosť? Možno robíte tieto 4 chyby!

Originálny a jedinečný

Ak máte v pivnici odložené pevné drevené debničky na prepravu ovocia či zeleniny, je škoda ich vyhodiť. Po pár úpravách z nich môžete vytvoriť nápaditý nábytok. A nemyslite si, že ide o „z núdze cnosť". Z debničiek môžete mať rôzne druhy nábytku - stolíky, police, pracovný stôl i kreslo. Keď svoj výtvor natriete farbou alebo lakom, nikto neuverí, že nejde o drahý dizajnový kúsok.

 

Nielen vintage

Nábytok z recyklovaných debničiek pôsobí trochu rustikálne a spoľahlivo získa vintage čaro, ak mu dáte náter s priznanou patinou. No nie je to pravidlom, farebný náter alebo tapeta ho rýchlo zmenia na kus hodný moderného interiéru.

Prečítajte si aj: Pes, ktorý sa dostane do kráľovského paláca, si žije lepšie ako vy! Presvedčte sa

Ak si netrúfate na vlastnú výrobu, na internete nájdete niekoľko výrobcov, ktorí sa špecializujú práve na tento druh nábytku. A pomôžu i vtedy, ak vám chýba vhodný materiál. Nie je totiž vždy ľahké nájsť kvalitné a pevné debničky, ktoré sú vhodné na výrobu tohto nábytku.

Prečítajte si aj: Úžasná premena malej kuchyne: Neuveríte, že je to ten istý priestor!

Vlastnými rukami

Debničky poriadne vyčistite, aby ste ich zbavili prachu, nečistôt a prípadných plesní. Následne upravte povrch pomocou oceľovej kefy, brúsneho papiera alebo brúsky. Pri konštruovaní nábytku budete potrebovať okrem skrutiek či lepidla rôzne príslušenstvo, napríklad úchytky, kolieska, nožičky.

 

Záleží na tom, na aký účel bude nový nábytok slúžiť. Nábytok z debničiek je variabilný, môžete ho poskladať rôznymi spôsobmi, ale aj opätovne rozobrať a zmontovať.

Prečítajte si aj: Dve deti, no len jedna izba: Ako to šikovne vyriešiť?!

Police a regále

Najjednoduchším typom nábytku z debničiek sú police. Upravené debničky stačí zavesiť na stenu jednotlivo, prípadne zmontovať spolu niekoľko kusov do väčšieho regálu. Debničky sú dostatočne hlboké a pevné, aby ste do nich mohli ukladať dekorácie, knihy, ale aj kuchynský riad.

Prečítajte si aj: Otestujte sa: Zvládli by ste čaj o piatej s kráľovnou? Je správne zdvíhať malíček alebo je to mýtus?

Úložnú kapacitu zvýšite, ak debničky doplníte o vnútorné police. Ak nechcete, aby sa na veci prášilo, domontujte dvierka. Originálny regál určite využijete v akejkoľvek miestnosti - v kuchyni, kúpeľni, detskej izbe i v obývačke.

 

Taburetka a lavička

Väčšie debničky sa raz-dva premenia na pohodlné taburetky, lavičky či sedačky. Stačí ich doplniť o vankúše alebo o mäkké čalúnenie. Spojte niekoľko debničiek dohromady a máte pohodlnú lavičku do predsiene. Jej vnútro využijete na ukladanie obuvi. Ak máte dostatok miesta, môže byť aj obojstranná.

Zbytočne vám o nich budeme písať, musíte ich vidieť! Nájdete ich v našej galérii.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia