Dizajnové aj pohodlné: Toto je 12 typov kresiel, ktoré musíte mať!

Nábytok | 25.02.2019

Pripravte sa, toto je pohodlné kreslo 12-krát inak!

Každý z nás si zaslúži po náročnom dni sadnúť do pohodlného kresla, vyložiť nohy a vychutnať šálku kávy, dobrú knihu alebo v pokoji zavrieť oči a započúvať sa do obľúbenej hudby. Znie to božsky? Veru áno, vo vašom novom pohodlnom kresle!

Pozrite si aj: Zariaďte si kúpeľňu podľa toho, aké ste znamenie! Ktorá sa k vám skutočne hodí?

Ak ste si doteraz mysleli, že okrem pohovky nemáte miesto a ani dôvod na kúpu kresla, radi vás presvedčíme o opaku. Pohodlné kreslo sa totiž nedá ničím nahradiť. A verte, ak budete správne vyberať, nikdy na neho nedáte dopustiť!

 

Pre každého

Neexistuje jediné univerzálne pohodlné kreslo na svete - našťastie! Pre každé pozadie ale napríklad aj pre vekovú kategóriu bude vhodné čosi iné. Vysoký muž nájde pohodlie vo vyššie postavenom kresle s dostatočnou opierkou pre jeho dlhý chrbát, staršia dáma, naopak, bude hľadať nižšie kreslo, aby sa jej z neho pohodlne vstávalo aj bez pomoci.

Pozrite si aj: Zapáchajúcim odtokom v kúpeľni odzvonilo: Voda bude odtekať v roku 2019 úplne inak!

Tu to, samozrejme, nekončí, ak totiž trávite celé dni na nohách, iste oceníte možnosť vyložiť si nohy na podnožku tej správnej výšky. Je to dobré aj pre zdravie, ak vás trápia žily na nohách, relaxujte takto aspoň 30 minút denne.

Pozrite si aj: Zubné pasty sú chemický koktejl - vymeňte ich za zdravé verzie

Po akom siahnuť?

Naša rada znie - skúšajte, skúšajte a skúšajte. Samozrejme, osobne. Čo sa kresla týka, bude sa vám ako dar vyberať ťažko, musí skutočne „sadnúť" obdarovanému. Avšak aj keď vyberáte pre seba, nenechajte sa zlákať atraktívnymi obrázkami v e-shopoch. Kreslo prosto treba vyskúšať, nerušene si v ňom posedieť, a až potom nakupovať.

 

Látkové, kožené či iné?

Pohodlie si väčšinou spájame s mäkkosťou. Pravdou je, že ak sa vám vizuálne páči alebo do interiéru hodí ratanové kreslo, musíte počítať s tým, že k nemu budete potrebovať vankúše či podsedáky, pretože tvrdé materiály po dlhšej dobe spôsobujú väčšine ľudí diskomfort.

Pozrite si aj: Plesne a škaredé zatekajúce mapy v kúpeľni? Toto je riešenie, ako sa im navždy vyhnúť

Ak ste naopak alergikom, zrejme nebude látkové polstrované kreslo vašou prvou voľbou, vynikajúcu alternatívu - i keď drahšiu - prestavuje pre vás kreslo kožené. Tu sa však vyššia investícia oplatí, kreslo so správnou starostlivosťou vydrží dlhšie.

Pozrite si aj: Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu?

Pri látkových kreslách rozhodne nezabúdajte nielen na spôsob čistenia najviac namáhaných častí, ale hlavne na to, že sú najviac exponované a medzi prvými sa zoderú alebo dokonca začnú párať v miestach spojov.

 

Prečalúniť?

Prečalúnenie je báječným spôsobom, ako vrátiť nový šmrnc nábytku, či už ide o nové kreslo, o fotelku po babičke, alebo o vaše milované kreslo. Zverte ho do rúk odborníkovi, vymení totiž nielen poťahový materiál, ale aj výplň a prípadne vykoná aj opravy v samotnej konštrukcii kresla, ak sú po rokoch používania potrebné.

Inšpirujte sa v našej galérii kreslami, ktoré vyzerajú úplne úžasne!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia