Za toto vás budú deti milovať: Zariaďte im detskú izbu, akoby boli v čarovnom lese

Nábytok | 28.02.2019

Doprajte deťom ich kráľovstvo. Zaslúžia si to!

Väčšina ľudí sa pri zariaďovaní detskej izby spolieha na ponuku v obchodoch s nábytkom. Veď stačí kúpiť detskú posteľ, stôl, nejaké skrinky. Ale peknú detskú izbu nerobí len nábytok. Detská duša pre svoj rozvoj potrebuje pestrú zmes rodičovskej lásky, fantázie i tajomné čaro, ktoré v obchodoch nekúpite.

Ostatní práve čítajú: Malý, ale jarý: Inšpirujte sa bytom 41 m² sviežim ako vypratá košeľa

Chcete predsa, aby deti vo svojej izbe radi trávili čas, a to nielen dennými hrami, ale aj v noci.

 

Staňte sa opäť deťmi...

Zariadenie detskej izby je skvelou príležitosťou pre návrat do vlastného detstva. A čím je dieťa menšie, tým voľnejšiu ruku pri zariaďovaní máte. Môžete vytvoriť naozajstný fantazijný svet, rozprávkové kráľovstvo.

Ostatní práve čítajú: Romantický, vidiecky, ale zároveň elegantný: Zariaďte si byt v belgickom štýle

Skvelé nápady nájdete v rozprávke, ktorú vaše dieťa miluje, alebo sa inšpirujte jeho obľúbenou hračkou, či činnosťou, ktorá ho baví.

Ostatní práve čítajú: Toto by sme nečakali: Viktoriánsky štýl je späť a svieži ako nikdy predtým

Lesné kráľovstvo

Väčšina detí túži po domčeku na strome. Ťažká úloha, ak nebývate v rodinnom dome, ale v paneláku. A predsa svojej ratolesti môžete splniť sen: premeňte izbu na domček a „vysaďte" do nej stromy. Môžete použiť rôzne pomôcky, napríklad skutočné pne stromov, mohutné konáre aj izbovú zeleň väčších rozmerov.

 

Atmosféru prírody podporia okrem dreva i ďalšie prírodné materiály - prútené košíky, textilný koberec, závesy. Ak viete pekne maľovať, môžete pokresliť lesnými motívmi všetky steny a ak nie, použite tapety.

Ostatní práve čítajú: Najhorúcejší trend týchto dní udáva štýl: Dajte si podlahy na stenu (FOTO)

Základom je kvalitný nábytok

Dieťa však rastie a to, čo sa mu páčilo kedysi, neskôr stratí svoje čaro. Pri zariaďovaní izby preto vsaďte na kvalitný nábytok, ktorý má nadčasový charakter. V žiadnom prípade neinvestujte do predraženého farebného detského nábytku.

Ostatní práve čítajú: Prichádzajú prekvapivé zmeny: Aké budú kúpeľne v roku 2019?

Vhodný je nábytok v neutrálnom drevenom dekore, ktorý môžete ozvláštniť samolepiacou tapetou vo zvolenej farbe. Dá sa jednoducho odstrániť a nemusíte meniť celý nábytok. Oveľa dôležitejšiu úlohu zohrávajú dekorácie, ktoré môžete obmieňať podľa veku a priorít vašej ratolesti.

 

Toto deti určite poteší

V detskej izbe by nemali chýbať ani kúsky zariadenia, s ktorým môže dieťa športovať alebo relaxovať. Oceníte to najmä v dňoch, keď sa vonku zhorší počasie alebo ochoriete a nebudete môcť ísť s deťmi von.

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňa s WC: Kedy ich spojiť a kedy radšej rozdeliť?

Hojdačka, kĺzačka, rebrík alebo improvizovaná stena na lezenie sú vhodné pre chlapov i dievčatá a vaše deti ich môžu využívať aj v neskoršom veku. Veľké vankúše alebo sedacie vaky na leňošenie účinne zabránia úrazu a poslúžia aj na relax.

 

Radšej bez televízora

Je pravda, že deti dokážu sedieť pred televízorom ako zhyponotizované celé hodiny. Ako rodič by ste však mali mať počet hodín strávených pred obrazovkou pod kontrolou. Sledovanie rozprávok v televízii je pasívnou zábavou a v žiadnom prípade nemá byť náhradou za aktívne strávený čas s deťmi. Televízor preto do detskej izby rozhodne nepatrí.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII - takéto detské izby by chcelo skutočne každé dieťa!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia