Tieto kusy nábytku ABSOLÚTNE nepatria do spálne: Máte ich tam určite aj vy

Nábytok | 11.03.2019

Nehádžte do spálne všetko, čo sa vám inde nezmestí. Aký nábytok vlastne patrí do spálne?

Aký nábytok hľadať, keď zariaďujete spálňu? Na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a čo je skutočne zbytočnosť? Nie, vaša spálňa nemusí byť vôbec zariadená tradične, dôležité je, aby vám správne slúžila. Takže, na čo nezabudnúť a čo zo spálne vyhodiť?!

Ostatní práve čítajú: Pás obkladačiek: Pozrite sa, ako senzačne ozvláštni kúpeľňu

Všetci poznáme tradičnú spálňu s posteľou, zvyčajne s manželskou, nočnými stolíkmi a s obrovskou, neraz vstavanou skriňou plnou oblečenia či posteľnej bielizne. V lepšom prípade v miestnosti nájdete kôš na bielizeň, pohodlné kreslo alebo televízor.

 

Neraz stroj na cvičenie či krabice plné rôznych sezónnych vecí ukryté pod posteľou, či na skriniach. Čo všetko z toho však skutočne potrebujete? Je to v spálni vôbec nevyhnutné?

Ostatní práve čítajú: Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude v kuchyni ľahšie variť

Začnime pekne po poriadku

Keďže ide o spálňu, je samozrejmé, že by v nej mala dominovať pohodlná posteľ. Pozor, nemýľte si ju s odkladacím priestorom! V skutočnosti by ste do postele alebo pod ňu nemali odkladať nič. Posteľ nie je skladisko.

Ostatní práve čítajú: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

Čím viac ju obložíte, tým rýchlejšie stratíte prehľad a navyše, znemožňujete pod týmto kusom nábytku účinné upratovanie. Miesto, kde trávite dlhé hodiny spánkom, sa tak stáva najzaprášenejším v celej domácnosti bez toho, aby ste mali možnosť pravidelne a dôkladne pod ním poupratovať.

 

Náš tip: Musíte mať nočný stolík? Odpoveď znie jednoznačne - kupujte ho, len ak ho potrebujete. Nie každý tento kus nábytku využije, preto, hlavne ak nie je súčasťou postele, nie je potrebné do neho investovať. Navyše, priestorové možnosti niektorých spální vám nemusia umožňovať umiestniť vedľa postele ešte aj nočný stolík.

Ostatní práve čítajú: Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

Nemý sluha - praktický spoločník

Aby vaše oblečenie nekončilo na posteli, na stoličke či dokonca na iných, ešte menej vhodných kusoch nábytku, zaobstarajte si stojan na oblečenie známy aj ako nemý sluha. Pomôže udržať poriadok a predĺži životnosť vášho šatníka.

Ostatní práve čítajú: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

Pohodlné kreslo

Ak je práve spálňa vašou výsostnou miestnosťou na relax, doprajte si práve sem pohodlné kreslo. Nie každý má chuť čítať si priamo v posteli alebo relaxovať horizontálne. Kreslo poslúži aj pri obliekaní alebo kedykoľvek budete potrebovať trochu odpočinku.

 

A čo tie skrine?

Neraz máme pocit, že v domácnosti nie je dostatok úložného priestoru. Nechajte sa inšpirovať rôznymi upratovacími systémami, ktoré vám pomôžu zistiť, či v domácnosti neskladujete priveľa vecí, ktoré vlastne vôbec nepotrebujete.

Ostatní práve čítajú: Neuspokojte sa s drevotrieskou: Toto sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skutočný drevený stôl

Pri výbere a zariaďovaní skríň patrí medzi základné kritériá prehľadnosť, ľahký prístup k uloženým veciam i jednouchý spôsob upratovania. Nezabúdajte, že spálňa je miestom relaxu, preto by ste v nej mali mať čo najmenej kusov nábytku, inak bude pôsobiť preplnene a rušivo.

Ostatní práve čítajú: Koniec pravidlám: Vo svete fičí trend BOHO kuchyňa: Sloboda, farebnosť, voľnosť

Cvičiť či necvičiť?

Máte v spálni nástroje na cvičenie? Áno, možno je to jediné miesto, kde na ne máte priestor. Hľadajte aspoň riešenia, pri ktorých tieto stroje nebudú miestnosti dominovať alebo využívajte možnosť ich zložiť. Rozhodne by však nemali slúžiť ako vešiaky či odkladacie zariadenia na oblečenie, prispieva to k neporiadku v miestnosti.

 

A čo pracovný stôl?

Umiestnite ho tak, aby svetlo z obrazovky či z pracovnej lampy nesvietilo priamo na posteľ, hlavne ak pracujete večer alebo v noci, nech má partner, alebo partnerka menej ruchov pri spánku.

Ako si účelne zariadiť spálňu? Tipy nájdete aj v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia