Vyhoďte kolísky a detské postieľky: Z tohto škandinávskeho trendu odpadne každá mamička!

Nábytok | 14.03.2019

Kto povedal, že len dospeláci si zaslúžia kráčať ruka v ruke s trendmi? Ten najnovší v spálni jednoznačne velí - zaveste si svoje dieťa!

Nejde o nič morbídne. Aj keď vešanie v spojitosti s neposlušnými deťmi môže vyzerať desivo, ide skôr o odmenu. Visenie je totiž praktické ako pre rodiča, tak aj pre dieťa, a pritom zažije rôzne zaujímavé pocity, ktoré ho veľmi rýchlo vženú do ríše snov.

Ostatní práve čítajú: Drobné obkladačky v kúpeľni: Povýšia ju na elegantný wellness

Také malé domáce lietanie

Príchod nového človeka do domácnosti je radostnou udalosťou. No veľmi rýchlo rodič pochopí, že to len o radosti nebude. Hlavne, ak sa dieťatko často budí, nemôže dobre spávať alebo sa zlý sen stane skutočnosťou, a prehodí si denný a nočný režim.

 

A práve tu môže zaúradovať kolíska vo vzduchu. Je praktická, vyzerá dobre a oceníte ju ako vy, tak aj drobček. Kolísavý rytmus dokáže dieťa veľmi rýchlo uspať a hojdanie je praktickejšie, ako spievať uspávanky.

Ostatní práve čítajú: Najhorúcejšia kúpeľňová vychytávka znie: Sprcha a práčka v jednom! Pozrite si ju

Hojdacia sieť pre jedného

Hojdanie je príjemné pre dospelých rovnako ako pre deti. Dospelácka hojdacia sieť cez pol spálne sa príliš realizovať v bežných bytových podmienkach nedá, no malé dieťa, ktoré váži pár kilogramov, ľahko zavesíte aj na pevnejšiu skobu priamo do plafónu. Takáto závesná kolíska pritom nezaberie mnoho miesta.

Ostatní práve čítajú: Zariaďte si kúpeľňu podľa toho, aké ste znamenie! Ktorá sa k vám skutočne hodí?

Môže byť napríklad hneď vedľa postele alebo aj jemne nad ňou. Hodí sa do detskej izby, do spálne alebo ju môžete spraviť prenosnou. Stačí v každej iba nenápadný háčik a kolísku už len prevesiť. Pritom nejde o žiadne veľké investície. Je síce možné si takéto zariadenie kúpiť, ale pre bežného muža to nie je ani problém vyrobiť.

 

Škandinávsky trend

Závesná kolíska pochádza zo Škandinávie a vôbec sa netají tým, že je síce pekná, ale stále z núdze cnosť. Slúži na kolísanie dieťaťa, pritom šetrí miesto a dá sa vyrobiť z čisto prírodných aj z recyklovaných materiálov. Ide súčasne o veľkého pomocníka v raných štádiách života dieťaťa.

Ostatní práve čítajú: Zapáchajúcim odtokom v kúpeľni odzvonilo: Voda bude odtekať v roku 2019 úplne inak!

Jemný pohyb kývania totiž dieťaťu pripomína pohyb, ktorý zažilo v maternici počas deviatich mesiacov, a tak sa okamžite začne cítiť v bezpečí. Aj to je dôvod, prečo im práve hojdavý pohyb pomáha rýchlo zaspať.

 

Navyše, pohyb kolísky automaticky aktivuje upokojujúcu reakciu a spomaľuje srdcový tep. Ideálne na dobrý a pokojný spánok dieťatka a tým aj rodičov.

Ak sa vám tento nápad zdá hlúpy, pozrite si fotky v našej GALÉRII a zrejme zmeníte názor.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia